Çamaşır makinesinin yumuşatıcı bölümünde su kalıyor

Çamaşır makinenizin deterjan çekmecesinin yumuşatıcı bölümünde su kalıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Makinenizin deterjan çekmecesi tıkanmış olabilir. Yerinden çıkarıp temizleyin. Ayrıca yumuşatıcınız katılaşmışsa sulandırarak tekrar kullanın. Deterjan çekmecesindeki renkli parça (yumuşatıcı gözü) tıkanmış ya da yerine tam oturmamış olabilir.

Çekmece temizliği

Bu durumda öncelikle makinenizin ön tarafındaki çekmeceyi çekin. Deterjan çekmecesini yerinden çıkarmak için yumuşatıcı koyulan renkli parçaya üstten bastırıp kendinize doğru çekin. Çekmeceyi ve çekmece gözünü kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla ılık suyun altında temizleyin. Temizleme işi bittikten sonra çekmeceyi kurulayıp yumuşatıcı koyulan renkli parçayı yerine takın ve çekmeceyi çıkardığınız yere tekrar yerleştirerek kontrol edin.

Deterjan çekmecesi ve temizliği

User-added image

User-added image

User-added image

User-added image

Konsantre/katılaşmış yumuşatıcı kullanıyor olabilirsiniz

Kullandığınız yumuşatıcı konsantre ise ya da kıvamında katılaşma olduysa, akışkanlığını kaybettiği için makineniz yumuşatıcıyı alamaz. Yumuşatıcınıza su ilave edip seyrelttiğinizde sorun düzelir.

Uyarı: Konsantre yumuşatıcı kullanıyorsanız, ambalajda tarif edilen miktar kadar su koymanız gerekir. Fazla su koymanız durumunda yumuşatıcı erken alınır.

Sorun devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
Daha Fazla Arayın