Çamaşır makinesi sıkmada aşırı ses ve sarsıntı yapıyor

Çamaşır makinenizin sıkma işlemi esnasında aşırı ses çıkıyor ve sallanma oluyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Sorun devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.


Dengesiz yükleme

Makine içerisine tek parça gibi az ya da kapasitesini aşacak şekilde fazla miktarda yüklediğiniz çamaşırlar dengesiz yük oluşmasına neden olur. Bu durumu önlemek için seçtiğiniz yıkama programlarına uygun ağırlıkta çamaşır yükleyerek makinenin içinde eşit şekilde dağıtmaya dikkat edin.

Yükleme kontrolü (hatalı / doğru)

User-added image

User-added image


Zemin kontrolü

Makine sert, düz, eğimsiz ve kuru bir zemin üzerinde olmalıdır. Altında halı ya da kilim bulunmamalıdır. Buna rağmen sallanıyorsa ayaklarını ayarlamalısınız.

Makinenin alt ön kısmında, dengede durmasını sağlayan ve cıvataya benzeyen ayaklar bulunmaktadır. Bu ayakları çevirerek makinenizi düz ve sabit bir duruma getirebilirsiniz.

Zemin kontrolü

User-added image

Ayak ayarı kontrolü

User-added image


Filtre temizliği

Öncelikle güvenlik sebebiyle çamaşır makinesinin fişini çekin ve elektrik bağlantısını kesin.

Temizlik aşamasında makinenin filtresinden bir miktar su geleceği için yere bir kap ve bez yerleştirin. Siyah, ince bir hortum varsa, hortumu çekip suyu kabın içine boşaltın. Ardından yuvarlak plastik kapağı sola doğru çevirip çıkarttıktan sonra temizleyebilirsiniz. Hortum yoksa ön alt tarafta yer alan ve bidon kapağına benzeyen filtre kapağını sola doğru çevirip açarak içini temizleyin. Filtre temizliğinin ardından kapağını sıkıca kapayıp makineyi yeniden çalıştırın.

Filtre temizliği

User-added image  


Nakliye vidalarının sökülmesi

Makinenin arka tarafında, yüzeyde yer alan, avuç içi büyüklüğünde 4 ya da 5 adet nakliye vidası bulunur. Bu vidalar sökülmemişse uygun bir anahtarla gevşetin ve elinizle sökün. Son olarak, açık kalan vida deliklerine kullanım kılavuzunun bulunduğu poşette yer alan plastik kapakları takın.

Nakliye vidalarının sökülmesi

User-added image

 
Daha Fazla Arayın