İndirime Kalan Süre
Gece Sürprizi indirimlerinden Çarşamba günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
online uzman

Mağazadaki uzmanlarımızla canlı görüşün!

2 ürün listelendi.

Çok Amaçlı Pişirici

MC 6056 I Gurme Şef™
Çok Amaçlı Pişirici

149
 • Ön Tanımlı Program : 10
 • Basınç Kontrolü : Var
 • Tandır Aparatı : Var
 • Sıcak Tutma : Var
 • Tencere Kapasitesi : 5.5 L
6.299 TL

MC 6251 Gurme Şef™ Pro
Çok Amaçlı Pişirici

36
 • Basınç Kontrolü : Var
 • Tandır Aparatı : Var
 • Sıcak Tutma : Var
 • Tencere Kapasitesi : 5.5 L
9.399 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Arçelik Çok Amaçlı Pişirici

Çok amaçlı pişirici modelleri, pişirme süresi, bulaşık makinesinde yıkanan aparatlardan 10’u aşkın pişirme programına kadar pek çok avantaja sahip. Siz de Arçelik çok amaçlı pişirici kullananlar arasında yer alarak özellikle düdüklü tencere kullanımını oldukça pratikleştirebilirsiniz. Peki, tam olarak çok amaçlı pişirici nedir ve size hangi yönlerden fayda sağlamak üzere tasarlanmıştır?

Çok Amaçlı Pişirici Nedir?

Çok amaçlı pişiriciler; model bazında farklı özelliklerle donatılan, ancak temelde yemek pişirmeyi bir gurme şef havasıyla gerçekleştirmenizi hedefleyen mutfak aletleridir. Yapışmaz kaplamadan iç hazneleri, düdüklü et / tavuk fonksiyonu, bulaşık makinesinde yıkanabilen aksesuarları ve LCD ekran ile zamanlayıcı gibi fonksiyonlarıyla mutfakta enerji verimliliği için en büyük yardımcınız olur.

 

Hem sıcaklık hem de zamanlayıcı ayarları ile pişirme süreleri açısından enerji kullanımının minimumda seyretmesini sağlayan çok amaçlı pişiriciler; basınç kontrolü ve aşırı ısınma emniyeti özellikleriyle de güvenliği elden bırakmaz. Üstelik güvenli ve kolay basınç tahliyesiyle düdüklü tencerenin basınç ve yüksek sıcaklık performansını üst seviyeye taşır.

Çok Amaçlı Pişirici Kullanmanın Faydaları

Çok amaçlı pişirici fiyatları, sahip oldukları özelliklere göre model bazında değişiklik gösterir. Modeller arasında ön tanımlı program çeşitliliği gibi farklar bulunur. Bazı çok amaçlı pişirici modelleri 10, bazıları ise 13 ön tanımlı programa sahiptir. Yemek yaparken sundukları kolaylıklar da sahip oldukları programlarla paralellik gösterir. Faydaları ise lezzetten zamana ve pratikliğe kadar oldukça fazladır. 

Zaman Tasarrufu ve Kolaylık

LCD ekranlarındaki göstergeleri sayesinde kolaylığa sahip olup zaman ayarları ile de zamandan tasarruf etmeyi, yemek pişirirken vakit kaybetmemenizi sağlar. Zamanlayıcı özelliği, yemeğin pişmesini tencere başında bekleme dönemine son verirken erteleme fonksiyonu da istenilen zamanda pişirmenin başlatılabilmesini sağlar.

Pişirme Çeşitliliği

Sahip oldukları otomatik yemek programlarının yanı sıra tandır ve buharda pişirme aparatı gibi zengin aksesuarlara da sahip olan çok amaçlı pişirici modelleri, pişirme çeşitliliğini olabildiğince kolay yöntemlerle bir araya getirir. 

Sağlığa Destek Olan Seçenekleri

Otomatik yemek programları, yemekleri sağlığı destekleyecek biçimde pişirmeye ayarlıdır. Sote, poşe, tandır, düdüklü, baklagiller, buharda pilav gibi fonksiyonlar mutfaktaki lezzetin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Çok Amaçlı Pişirici Satın Alma Rehberi

Mutfakta geçen vaktinize pratiklik kazandıracak çok amaçlı pişiriciler arasından size en uygun modeli edinmek için belli kriterleri gözetebilirsiniz. Bu kriterler şu şekildedir:

 
 • Kapasite: Yemeği genelde kaç kişilik yaptığınızı düşünerek öncelikle modelin kapasitesini incelemelisiniz. 
 • Fonksiyon çeşitliliği: Farklı yemek türlerini tek bir ürünle kolayca ve aynı yüksek performansla pişirebilmek için edineceğiniz modelin fonksiyon çeşitliliği yeterli olmalıdır.
 • Basınç ve zamanlayıcı ayarları: Çok amaçlı pişiricilerin asıl özellikleri, basınç kontrolünü üst seviyede gerçekleştirebilmeleri ve zamanlayıcıları sayesinde yemek pişirirken geçen vakti maksimum verimlilikle bir araya getirebilmeleridir. Sizin de edineceğiniz model, bu iki ayar konusunda oldukça hassas olmalıdır.
 • Temizlik ve bakım: Edineceğiniz çok amaçlı pişirme ürününün, bulaşık makinesinde yıkanabilen ve pratik biçimde takılıp çıkarılabilen aparatları olduğuna emin olmalısınız. Böylece yemek söz konusu olduğunda en zor evrelerden birisi olan temizlik kısmını daha pratik biçimde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tarifler ve Pişirme Rehberi

Mutfakta olmanın en zor tarafı, “Bugün ne pişirsem?” sorusunun cevabını bulmaktır. Arçelik çok amaçlı pişirici modelleri sizi bu sorudan kurtarmayı hedefliyor! Hem HomeDirect Tarif Kütüphanesi hem de Tarif Kitabı ile detaylı yemek tarifleri sunan pişiriciler; adım adım rehberli pişirme olanağı da veriyor. Üstelik bu rehberler aracılığıyla yeni pişirme yöntemlerine hâkim olabilirsiniz. Tıpkı sous vide pişirme tekniği gibi. Vakumda pişirme olarak Türkçe ifade edilebilecek sous vide tekniğinde, oldukça kalın bifteklerin dahi 40 ilâ 45 dakika arasında leziz şekilde pişirilmesi mümkündür.

 

Kısacası başka yöntemlerle çok zorlanabileceğiniz ve ne kadar efor sarf ederseniz sarf edin istediğiniz başarılı sonucu elde edemeyebileceğiniz farklı pişirme işlemlerini kolaylaştıracak teknikleri çok amaçlı pişiriciler ile uygulayabilirsiniz. Size en uygun Arçelik çok amaçlı pişirici sayesinde akşam yemeklerinizi olağanüstü lezzetlerle buluşturabilirsiniz. Yeni ve yenilikçi teknolojileri yaşam alanlarıyla buluşturmayı başaran Arçelik, çok amaçlı pişirici modelleriyle mutfağa pratiklik kazandırıyor.