Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor

Çamaşır makineniz suyu boşaltmıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.


Program iptali

Tuşların olduğu bölümde Başla/İptal düğmesi varsa bu düğmede parmağınızı 5 saniye basılı tuttuğunuzda yıkama işlemi sona erecektir. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra "Bitti ışığı" yanar ya da ekranda "End" yazısı çıkar. Yeni bir program seçebilirsiniz. Yeni seçtiğiniz programda makineniz suyu alacaktır.

"İptal" yazmıyorsa açma-kapama tuşundan kapatıp açın ve yeni program seçin. 

"Başla" tuşu bulunmuyorsa açma-kapama tuşuna basarak kapatıp açın. Program seçme düğmesinde kalın uzun çizgiler varsa burada seçeceğiniz programdaki çizginin bir tık önüne getirmelisiniz.

Program iptal düğmesi

User-added image

Başla/Durdur tuşu

User-added image


Filtre temizliği

Filtresine toka, düğme, bozuk para gibi cisimler kaçmış olabilir. Öncelikle güvenlik sebebiyle çamaşır makinesinin fişini çekin ve elektrik bağlantısını kesin.

Temizlik aşamasında makinenin filtresinden bir miktar su geleceği için yere bir bez ve kap yerleştirin.

Karşıdan baktığınızda alt kısımda bulunan kapağı açın. Siyah, ince bir hortum varsa, hortumu çekip suyu kabın içine boşaltın. Ardından yuvarlak plastik kapağı sola doğru çevirip çıkarttıktan sonra temizleyebilirsiniz.

Hortum yoksa da yuvarlak plastik kapağı sola doğru çevirip çıkardıktan sonra temizleyebilirsiniz.

Filtre temizliği

User-added image


Tahliye giderinin kontrolü

Öncelikle tahliye hortumunun yüksekliğinin, makinenin kendi boyuna yakın olup olmadığını kontrol edin. Bu seviyelerin altında ya da üzerindeyse çamaşır makinesinin kazanı dönmez.

Tahliye hortumu yanlış yükseklik

User-added image

Tahliye hortumu doğru yükseklik

User-added image

Sorun devam ediyorsa 444 0 888 numaralı telefon ile Arçelik çağrı merkezimizden veya +90 544 444 08 88 numaralı telefon ile Arçelik Destek WhatsApp hesabımızdan destek alabilirsiniz.

>
Daha Fazla Arayın