Çamaşır makinesinin altından su geliyor

Çamaşır makineniz alt kısmından su akıtıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra hala sorun devam ediyorsa 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.


Su giriş hortumu su sızdırıyorsa

Makinenin arkasında yer alan su giriş hortumundan su akıyorsa hortum gevşemiş olabilir. Sağlığınıza veya eşyalarınıza zarar vermeyecek şekilde ortam uygunsa, arkada yer alan, makineye bağlandığı kısmı çevirerek sıkılaştırınız.

Öncelikle güvenliğiniz için makinenin fişini çekin. Makineye bağlanan kısmını sağa doğru çevirerek iyice sıkın. Sıkılaştırmak için farklı bir alet kullanmayın.

Yeni bir program başlatarak test edin.

Su giriş hortumu kontrolü

User-added image

User-added image


Kirli suyu boşaltma hortumu su sızdırıyor

Tırtıklı olan kirli su tahliye hortumunun gideri tıkanmışsa kendinize doğru çekip çıkarın. Gider kısmında kir birikintisi varsa temizleyip tahliye hortumunu yerine takın. 

Kirli su boşaltma hortumunun boyu 3,2 metreden uzun olmamalıdır. Buna göre kontrol ediniz.


Fazla deterjan kullanımı

Fazla miktarda deterjan koymuş veya matik olmayan bir deterjan kullandıysanız çamaşırlarınız deterjanlı kalabilir. Matik olan bir deterjanı uygun seviyede koyup tekrar deneyin.

Matik olmayan deterjanlar, elde yıkama deterjanıdır, çamaşır makinenizde kullanmayınız.

Deterjan kullanım miktarları; çamaşırın kirliliğine, seçeceğiniz programa ve yük miktarına göre deterjan paketi üzerinde bulunur. Belirtilen dozajı aşmadan ve çamaşır suyu kullanmadan tekrar deneyin.

Deterjan kullanımı (hatalı / doğru)

User-added image

User-added image


Filtre kapağının kontrolü

Filtreye toka, düğme, bozuk para gibi cisimler kaçmış olabilir. 

İlk olarak güvenliğiniz için makinenin fişini çekin ve elektrik bağlantısını kesin. Temizlik aşamasında filtreden biraz su akacağı için yere bir bez serin.

Siyah, ince bir hortum varsa, hortumu çekip suyu hazırladığınız kabın içine boşaltın. Ardından yuvarlak plastik kapağı sola doğru çevirip çıkarttıktan sonra temizleyebilirsiniz. Hortum yoksa da yuvarlak plastik kapağı sola doğru çevirip çıkardıktan sonra temizleyebilirsiniz.

Filtre temizliğinden sonra kapağı sıkıca kapatın ve makineyi tekrar çalıştırın.

Filtre kapağı kontrolü

User-added image

 
Daha Fazla Arayın