Çamaşır makinesinde yıkama uzun sürüyor

Çamaşır makinenizdeki yıkama işleminin süresi çok uzuyorsa evinizde su basıncı veya elektrik voltajı düşük olabilir. Seçtiğiniz yıkama programı, sıcaklık derecesi, ilave durulama, suda bekletme gibi seçenekler yıkama süresini etkileyebilir. Fazla miktarda deterjan kullanımı köpürmeye sebep olacağından yıkama süresini uzatabilir. Tüm bu adımları kontrol ettikten sonra sorun devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Evinizde su basıncı düşükse

Herhangi bir musluktan su akışını kontrol edin. Su basıncı düşükse ya da makinenin bağlı olduğu şebeke musluğu kısıksa yıkama kalitesinin düşmesini önlemek için makine yeterli suyu alıncaya kadar bekler. Bu nedenle yıkama süresi uzar. Su basıncında sürekli bir dengesizlik sorunu yaşıyorsanız basınç düzenleyici kullanabilirsiniz.

Su akışı ve musluk kontrolü

User-added image

User-added image

Kullanılan yıkama programı ve su sıcaklık derecesi

Kullanım kılavuzunda belirtilen değerler ortalama test değerleridir. Seçtiğiniz yıkama programı, sıcaklık derecesi, ön yıkama, ilave durulama, ilave su, suda bırakma (bekletme), şebeke suyunun sıcaklığı, basıncı, sertliği, makine içine çok fazla çamaşır koyulması, çamaşır cinsi, elektrik voltajının düşük olması, fazla deterjandan dolayı köpük oluşması gibi nedenler yıkama süresini etkiler.
Daha Fazla Arayın