Çamaşır makinesinde ayarlanan program değişmiyor

Çamaşır makinenizde ayarladığınız programı değiştirmek istiyorsanız aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikle mevcut yıkama programını iptal edin ve makinenizde yeni bir program seçin. Ayrıca makinenin ön alt tarafında yer alan filtreyi temizledikten sonra program iptalini yapabilirsiniz. Sorun devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Yıkama programı iptali

Ön tarafta, tuşların bulunduğu yerdeki Açma/Kapatma düğmesinden çamaşır makinesini açın. Makinenin ekranında ışıklar yandıysa Başla/Bekle tuşuna parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutarak programı iptal edin. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra yeni bir yıkama programı seçerek makineyi çalıştırın.

Yıkama programı iptali

User-added image

Filtre temizliği

Öncelikle güvenlik sebebiyle çamaşır makinesinin fişini çekin ve elektrik bağlantısını kesin. Temizlik aşamasında makinenin filtresinden bir miktar su geleceği için yere bir bez serin. Ön alt tarafta yer alan ve bidon kapağına benzeyen filtre kapağını sola doğru çevirip açarak içini temizleyin. Filtre temizliğinin ardından kapağını sıkıca kapayıp makineyi yeniden çalıştırın.

Filtre temizliği

User-added image
 
Daha Fazla Arayın