Çamaşır makinesi yürüyor

Çamaşır makineniz yürüyorsa, yani çalışma esnasında bulunduğu yeri değiştirecek kadar titriyor ve sallanıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Tüm bu adımları kontrol ederek makinenizi tekrar çalıştırın. Sorun devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.


Zemin kontrolü

Zeminin düz olması, makinenin altında halı veya kilim bulunmaması gerekiyor. 

Zemin kontrolü

User-added image

Tezgah altı ya da dolap içi kullanımda, çamaşır makinesinin yan ve arka tarafları ile duvar arasında en az 3 cm mesafe bırakın.

Makine arkası boşluk

User-added image

Çamaşır makinenizin üst köşelerini iki elinizle tutarak sağa sola oynatmaya çalıştığınızda hareket ediyorsa ayak ayarlarında dengesizlik var demektir. Makinenin alt kısmında, dengede durmasını sağlayan ve cıvataya benzeyen ayaklar bulunmaktadır. Ayaklar sağa doğru çevrildiğinde kısalır, sola doğru çevrildiğinde uzar. Bu ayakları çevirerek makinenizi düz ve sabit bir duruma getirebilirsiniz.

Ayak ayarları kontrolü

User-added image


Makinenin arkasındaki nakliye vidalarının sökülmesi

Makinenin arka tarafında, yüzeyde yer alan avuç içi büyüklüğünde 4 ya da 5 adet nakliye vidası bulunur. Bu vidalar sökülmemişse uygun bir anahtarla gevşetin ve elinizle sökün. Son olarak, açık kalan vida deliklerine kullanım kılavuzunun bulunduğu poşette yer alan plastik kapakları takın.

Nakliye vidalarının sökülmesi

User-added image


Makineye çok fazla çamaşır koymuş olabilirsiniz

Makinenizde seçtiğiniz yıkama programına, yıkayacağınız çamaşırların türüne, miktarına ve kirlilik düzeyine uygun ağırlıkta çamaşır yüklemesi yapmaya dikkat edin. Makinenize aşırı miktarda çamaşır yüklediğinizde temiz yıkamama, ses ve yürüme sorunu ile karşılaşırsınız. Bu miktarlar (ağırlıklar) kullanma kılavuzunda belirtilmiştir.

Yükleme kontrolü (hatalı / doğru)

User-added image

User-added image

 
Daha Fazla Arayın