Çamaşır makinesi yıkama yaparken çamaşır ekleme

Çamaşır makineniz yıkama işlemi yaparken çamaşır ilave edemiyorsanız aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikle makineyi beklemeye alarak ya da mevcut programı iptal ederek yeniden çalıştırmayı deneyin. Ayrıca makinenizi, çocuklarınızın güvenliği için tuşlarının kilitlenmesini sağlayan çocuk kilidi özelliğine ayarladıysanız iptal edin. Sorun düzelmezse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Yıkama programını yeni başlattıysanız

Makinenizin ön kısmında, düğmelerin bulunduğu bölümde üçgen ve yan yana iki dik çizgi (II) sembolü ile ifade edilen Başla/Bekle düğmesine basarak makineyi beklemeye alın. Makine durduğunda ön kapağı açarak çamaşır ilave edebilirsiniz. Ardından tekrar kapağı kapatın ve aynı düğmeye basarak makineyi çalıştırın.

Makine içinde su varsa ve sıcaklık uygun değilse; güvenlik açısından kapak açılmamalıdır. Önce mevcut programı iptal etmeye dikkat edin.

Yıkama programı iptali

Ön tarafta, tuşların bulunduğu yerdeki Açma/Kapatma düğmesinden çamaşır makinesini açın. Makinenin ekranında ışıklar yandıysa Başla/Bekle/İptal tuşuna parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutarak programı iptal edin. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra yeni bir yıkama programı seçerek makineyi çalıştırın.

Yıkama programı iptali

User-added image

Çocuk kilidi iptali

Makinenizde ön tuşların bulunduğu bölümdeki kilit sembolünün işaret ettiği tuşa/tuşlara 3 saniye süreyle basın. Böylece çocuk kilidi iptal olur.

Çocuk kilidi ne işe yarar?

Çocuk kilidi; çocuklarınızın güvenliklerini sağlamak amacıyla, makinedeki tuşlara basılmasını ve programlarda değişiklik yapılmasını engelleyen bir sistemdir.
Daha Fazla Arayın