Çamaşır makinesi suyu kaynatıyor

Çamaşır makineniz suyu kaynatıyor ve çamaşırlarınız sıcak/kaynar çıkıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Eğer 60 ile 90 Santigrat derece arasında bir sıcaklıkta yıkama yapıyorsanız makineniz sıcak su ile yıkama yapar. Bu durumda çamaşırların sıcak çıkması normaldir.

Ancak düşük sıcaklık seçtiğiniz halde çamaşırlarınız sıcak çıkıyorsa; musluğa bağlı olan sıcak ve soğuk su hortumları ters bağlanmış olabilir. Öncelikle makinenizin arkasında yer alan muslukları kapayın ve hortumların yerini değiştirin. Sıcak su gelen musluğa kırmızı hortumu, soğuk su gelen musluğa mavi hortumu takın.

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra çözülmezse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Makineniz çift su girişli ise

Makinenizin arkasında yer alan musluğa bağlı olan sıcak ve soğuk su hortumları ters bağlanmış olabilir. Öncelikle musluğu kapatın ve hortumların yerini değiştirin. Sıcak su gelen musluğa kırmızı hortumu, soğuk su gelen musluğa mavi hortumu takın.

Musluk kontrolü

User-added image

Eğer evinizde güneş enerjili sıcak su sistemi kullanıyorsanız, güneş enerjisinden gelen su mutlaka sıcak su bağlantısından yapılmalıdır.

Uyarı: Makine tek su girişli ise hortum bağlantıları kontrol edilmeden servis kaydı açılabilir.
Daha Fazla Arayın