Çamaşır makinesi su almıyor

Çamaşır makineniz su almıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Tüm kontrolleri yaptıktan sonra su almama sorunu devam ediyorsa 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.


Program iptali

Tuşların olduğu bölümde Başla/İptal düğmesi varsa bu düğmede parmağınızı 5 saniye basılı tuttuğunuzda yıkama işlemi sona erecektir. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra "Bitti ışığı" yanar ya da ekranda "End" yazısı çıkar. Yeni bir program seçebilirsiniz. Yeni seçtiğiniz programda makineniz suyu alacaktır.

"İptal" yazmıyorsa açma-kapama tuşundan kapatıp açın ve yeni program seçin. 

"Başla" tuşu bulunmuyorsa açma-kapama tuşuna basarak kapatıp açın. Program seçme düğmesinde kalın uzun çizgiler varsa burada seçeceğiniz programdaki çizginin bir tık önüne getirmelisiniz.

Program iptal düğmesi

User-added image

Başla/Durdur tuşu

User-added image


Su musluğu ve hortum kontrolü

Makinenin arka kısmında yer alan musluğa bağlı hortumda kıvrılma olup olmadığını kontrol edin. Kıvrılma varsa düzeltin.

Muslukların açık olduğundan emin olun. Eğer makineniz çift su girişli ise iki musluğun da açık olması gerekir. Musluklar kapalı ise açın.

Musluk ve hortum kontrolü

User-added image

User-added image


Çocuk kilidinin devreden çıkarılması

Makinenizin ön yüzeyinde yer alan kilit sembolü hangi tuşları gösteriyorsa, o tuşlara parmağınızı 3 saniye süreyle basılı tutun. Aynı tuşları kullanarak çocuk kilidi özelliğini de açık veya kapalı konuma getirebilirsiniz.

Dijital ekranı olan makinelerin ekranında "CL-ON" yazıyorsa çocuk kilidi aktiftir, çocuk kilidi iptal edilirken ekranda üçten geriye doğru sayılır ve ardından ekranda "C-OFF" yazısı görülür. Böylece çocuk kilidi devreden çıkarılmış olur.

Ekransız modelde ön yıkama ışığı yanıp sönüyorsa devrededir.

Kilit görseli olmayan makinelerde çocuk kilidi ayarı

User-added image

Kilit görseli olan makinelerde çocuk kilidi ayarı

User-added image


Ön kapak kontrolü

Ön kapak tam kapanmamış olabilir. Öncelikle kapağı açın. Tekrar kapatırken elinizle hafifçe bastırıp yuvasına oturmasını ve kilitlenme sesinin gelmesini sağlayın.

Ön kapak kontrolü

Kullanıcı tarafından eklenen resim
 
Daha Fazla Arayın