Çamaşır makinesi ön yıkama yapmıyor

Çamaşır makineniz ön yıkama yapmıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Yeni nesil makine sahibiyseniz; Makinenizin ön yıkama yapabilmesi için öncelikle seçtiğiniz programın ön yıkama yapmaya uygun olması gerekir. Uygun programı seçtikten sonra makinenizin tuşlarının olduğu bölümden “bir kap içerisinde çizgi“ sembolüyle ifade edilen tuşa bastığınızda yıkama başlayacaktır.

Eski nesil makine sahibiyseniz; Makinenizin ön yıkama yapabilmesi için öncelikle seçtiğiniz programın ön yıkama yapmaya uygun olması gerekir. Uygun programı seçtikten sonra makinenizin tuşlarının olduğu bölümden “Ön yıkama“ tuşuna bastığınızda yıkama başlayacaktır.

Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra makineniz ön yıkama yapmazsa 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Hangi program seçilmeli?

Ön yıkama seçeneği sadece uzun süren yıkamalarda kullanılır; her programda kullanılmaz. Ön yıkama seçeneğini kullanabileceğiniz başlıca programlar “Pamuklu-Sentetik-Gömlek-Karma” gibi uzun süren programlardır.

Uyarı: Ön yıkama özelliğinin hangi programlarda olduğunu daha net söylemek için mutlaka program tablosundan model bilgisine bakılmalıdır. Modele göre programlar ve yükleme kapasiteleri değişiklik gösterebilir.

Ön yıkama yapılışı

Yeni nesil makine sahibiyseniz; Öncelikle makinenizin ön yüzeyinde bulunan çekmeceyi açın ve I no'lu göze deterjan koyun. Makineniz açıkken yıkama yapmak istediğiniz programı çevirme düğmesi ile seçip “bir kap içerisinde çizgi” sembolü ile ifade edilen tuşa basın. Ardından Başla/Bekle tuşuna bir kez bastığınızda makineniz ön yıkama ile yıkama işlemine başlayacaktır.

Ön yıkama programı

User-added image

Eski nesil makine sahibiyseniz; Öncelikle makinenizin ön yüzeyinde bulunan çekmeceyi açın ve I no'lu göze deterjan koyun. Makineniz açıkken yıkama yapmak istediğiniz programı çevirme düğmesi ile seçip “Ön yıkama” tuşuna basın. Ardından Başla/Bekle tuşuna bir kez bastığınızda makineniz ön yıkama ile yıkama işlemine başlayacaktır.

Ön yıkama programı

User-added image

Ön yıkama nedir?

Eskiden kirli çamaşırları temizleyebilmek için bir gün önceden yapılan çamaşır suyunda bekletme ve ıslatma işlemlerinin günümüzde makineler tarafından yapılan gelişmiş çeşidine "Ön Yıkama" adı verilir.
Daha Fazla Arayın