Çamaşır makinesi ön yıkama sırasında yumuşatıcıyı alıyor

Çamaşır makineniz yumuşatıcıyı ön yıkamada hemen alıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Deterjan çekmecesinde yumuşatıcı koyulan renkli bölüme Max yazan seviyenin altında kalacak miktarda yumuşatıcı koyun. Deterjan çekmecesi kirli ise temizleyin. Sularınız çok tazyikli akıyorsa makinenin arkasındaki su giriş musluklarını bir miktar kısın. Tüm bu adımları kontrol ederek makineyi tekrar çalıştırın. Sorun devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Yumuşatıcı miktarı

Deterjan çekmecesini açtığınızda renkli olan bölüme Max (Maksimum) yazan seviyeyi aşmayacak miktarda yumuşatıcı koyun. Max. yazısını aşacak miktarda yumuşatıcı koyarsanız makine yıkamanın başında yumuşatıcının tamamını alır.

Yumuşatıcı kullanımı

User-added image

Su tazyiği çok yüksek olabilir

Bu durumda herhangi bir musluktan su akışını (basıncı) kontrol edin. Suyunuz çok tazyikli akıyorsa çamaşır makinenizin deterjan gözünden taşarak yumuşatıcı gözüne ulaşır. Yumuşatıcı miktarı Max yazan seviyenin üzerine çıktığında makine yumuşatıcıyı erken alır. Makinenin arkasında bulunan su giriş hortumlarının bağlandığı su musluklarını bir miktar kısın.

Su akışı ve musluk kontrolü

User-added image

User-added image

Deterjan çekmecesi

Deterjan çekmecesi kirlenmiş veya tıkanmış ise yumuşatıcı gözüne su taşabilir. Bu durumda makinenizin ön tarafındaki çekmeceyi çekin. Deterjan çekmecesini yerinden çıkarmak için yumuşatıcı koyulan renkli parçaya üstten bastırıp kendinize doğru çekin. Çekmeceyi ve çekmecenin çıkarıldığı gözün üst tavanındaki su püskürtme deliklerini kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla temizleyin. Temizleme işi bittikten sonra çekmeceyi kurulayıp yumuşatıcı koyulan renkli parçayı yerine takın ve çekmeceyi çıkardığınız yere tekrar yerleştirerek kontrol edin.

Deterjan çekmecesi temizliği

User-added image

User-added image

User-added image

Deterjan çekmecesini hızlı kapatmayın

Yumuşatıcıyı koyduğunuz renkli bölüme Max (Maksimum) çizgisinin altında kalacak miktarda yumuşatıcı koyun ve çekmeceyi yavaşça kapatın. Deterjan çekmecesinin hızlı kapatılması yumuşatıcı gözünde dalgalanma ve çekim etkisine sebep olacağı için makine yumuşatıcıyı erken alır.
Daha Fazla Arayın