Kurutma makinesine program başladıktan sonra çamaşır eklemek istiyorum

Kurutma makinenizin kullanımı sırasında bazı ek özellikleri kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumla ilgili yapabilecekleriniz konusunda size bilgi vermek istiyoruz.

Kurutma makinesinde seçtiğiniz program başladıktan sonra çamaşır eklemek istiyorsanız, size aşağıda önereceğimiz adımlarla yardımcı olabiliriz.

Makinenizde seçtiğiniz program başladıktan sonra çamaşır eklemesi yapabilirsiniz. Ancak program başladıktan uzun süre sonra, örneğin yarım saat sonra ekleme yapmanız, programın daha uzun sürmesine ve enerji sarfiyatının artmasına sebep olur. Ayrıca bu işlem, makine içinde kurumuş çamaşırların ıslak çamaşırlarla karışmasına ve kurutma sonunda bazı çamaşırların nemli kalmasına sebep olabilir. Program seçtikten sonra çamaşır eklemek için öncelikle Başla/Bekle düğmesine basıp çekerek programı durdurun. Çamaşırı ekledikten ve makine kapağını kapattıktan sonra "Başlat" düğmesine tekrar basarak çalıştırın.

Çamaşır ekleme

Kurutma programı başladıktan sonra makineye çamaşır eklemek veya çıkarmak için; Başla/Bekle düğmesine basıp çekerek kurutma makinesini "Bekle" konumuna alın. Bu durumda kurutma işlemi durur. "Bekle" konumundayken yükleme kapağını açın, çamaşır ekledikten veya çıkardıktan sonra yükleme kapağını kapayın. Başla/Bekle düğmesine tekrar basıp çekerek programı başlatın.

Programı durdurma

User-added image
Daha Fazla Arayın