Kurutma makinesinde kuruttuğum çamaşırların rengi soldu

Kurutma makinenizin kullanımı sırasında beklemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarla ilgili yapabilecekleriniz konusunda size bilgi vermek istiyoruz.

Kurutma makinesinde kuruttuğunuz çamaşırların rengi solduysa size aşağıda yer alan önerilerle yardımcı olabiliriz.

Çamaşırların yıkama talimatı etiketinde karenin içinde yuvarlak ve çarpı işareti olan bir uyarı sembolü varsa bu, çamaşırın kurutma makinesinde kurutmaya uygun olmadığı anlamına gelir. Kurutmaya uygun olmayan çamaşırlar sıcak havaya maruz kaldığında renklerinde solma olur. Ayrıca çamaşırları ters yüz ederek kurutucuya atmak çamaşırın asıl yüzeyine zarar verilmemesini sağlar. Son olarak, çamaşır makinesinde yıkadığınız çamaşırlara gereğinden fazla deterjan kullanmamaya dikkat edin. İyi durulanmayan çamaşırlarda kalan deterjan artığı kuruduğunda çamaşırları solgun gösterebilir ve çamaşırı son aldığınız yer kurutucu olduğu için solmanın kurutucudan kaynaklı olduğunu düşünmenize sebep olabilir.

Çamaşırlarınız kurutma makinesi için uygun mu?

Çamaşırınızın yıkama talimatı etiketinde karenin içinde yuvarlak ve çarpı işareti olan bir uyarı sembolü varsa bu, çamaşırınızın kurutma makinesinde kurutmaya uygun olmadığı anlamına gelir.

Doğru miktarda deterjan kullanın

Çamaşır makinenizde çamaşır yıkarken, deterjan kutularının arkasında yer alan miktarları aşmamanız gerekir.
Daha Fazla Arayın