Kurutma makinesinde kuruttuğum çamaşırlar kırıştı

Kurutma makinenizin kullanımı sırasında bazı ek özellikleri kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumla ilgili yapabilecekleriniz konusunda size bilgi vermek istiyoruz.

Kurutma makinesinde kuruttuğunuz çamaşırlarınız kırışıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları takip ederek çözebilirsiniz.

Makinenize, kurutma makinesinde kurutmaya uygun olmayan çamaşırlar atmış olabilirsiniz. Yıkama talimatı etiketinde kurutucuda kurutulmamasına dair bir uyarı olan çamaşırlara kurutma işlemi yapmamaya dikkat edin. Çamaşırları birbirlerine dolanmayacak şekilde kurutma makinesine yerleştirin. Çamaşır makinesinden çıkardığınız çamaşırları, kurutma makinesine atmadan önce silkeleyin ve tek tek içine atın. Kurutma bittikten sonra çamaşırlarınızı uzun süre makinenin içinde bekletmeyin. Fazla bekletmek, sıcaklık ve ağırlığın da etkisiyle çamaşırlarda kırışık çizgilerinin oluşmasına neden olur. Son olarak çamaşır makinesinde yıkadığınız çamaşırlarda gereğinden fazla deterjan kullanmamaya dikkat edin. İyi durulanmayan çamaşırlar kırışık olarak çıkabilir ve çamaşırları son aldığınız yer kurutucu olduğu için; kırışmanın kurutucudan kaynaklı olduğunu düşünmenize sebep olabilir.

Çamaşırlarınız kurutma makinesi için uygun mu?

Çamaşırınızın yıkama talimatı etiketinde karenin içinde yuvarlak ve çarpı işareti olan bir uyarı sembolü varsa bu, çamaşırınızın kurutma makinesinde kurutmaya uygun olmadığı anlamına gelir.

Doğru miktarda deterjan kullanın

Çamaşır makinenizde çamaşır yıkarken, deterjan kutularının arkasında yer alan miktarları aşmamanız gerekir.
Daha Fazla Arayın