Bulaşıklarda pas ve kararmalar oluyor

Bulaşıklarınızda pas ve kararmalar oluyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Bulaşık makinenize yakın zamanda tuz yüklemesi yaptıysanız kapağın tam kapandığından emin olun. Bulaşıklarınızı çamaşır suyunda bekletmeyin. Sorununuz devam ederse 0850 210 0 888 numaralı telefon ile Arçelik çağrı merkezimizden veya +90 544 444 08 88 numaralı telefon ile Arçelik Destek WhatsApp hesabımızdan destek alabilirsiniz.

Makinenizin tuz haznesine yakın zamanda ekleme yaptıysanız ve hazne kapağı tam kapanmadıysa tuz dışarı çıkmış ve paslanma olmuş olabilir. Bu durumda alt sepeti çektiğinizde sol tarafta yer alan ve bidon kapağına benzeyen tuz haznesinin kapağını sağa doğru çevirerek sıkıca kapatın.

Tuz ekleme

User-added image

Tuz ekleme

User-added image

Çamaşır suyu kullanımı

Bulaşık makinenizde yıkadığınız gereçleri çamaşır suyuna ya da tuzlu suya yatırdığınızda üzerindeki koruyucu tabaka yok olacak ve bu durum zamanla paslanmaya neden olacaktır. Bu durumu önlemek için öncelikle yıkadığınız bulaşıkların paslanmaz özelliği olmasına dikkat edin ve paslanma olabilecek gereçlerinizi makinede yıkamayın. Makinenize fark etmeden yerleştirdiğiniz paslı bulaşıklarınız, makinenizin ve diğer gereçlerinizin de paslanmasına neden olur.
 
Daha Fazla Arayın