Bulaşık makinesi kılavuzda belirtilenden daha uzun sürede yıkıyor

Bulaşık makineniz kullanma kılavuzda belirtilen süreden daha uzun sürede yıkama yapıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Musluktan gelen su kireçli olduğu, az aktığı zaman veya seçilen program takılı kaldığı için yıkama işlemi belirtilenden uzun sürmüş olabilir. Makinenizin yanına gittiğinizde, programı iptal edip yeniden başlatmayı deneyin.

Aşağıdaki adımları denedikten sonra sorununuz devam ederse çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Program iptali

Makineniz yıkama işleminde takılı kalmış ya da uzun program seçimi yapılmışsa bitti ışığı yanmıyor olabilir. Bu durumda öncelikle makinenizi açma-kapama düğmesinden açın ve elektrik geldiğinden emin olun. Makinenizde tuşların olduğu bölümün üzerinde yer alan Başla/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Yıkama, kurutma ışıkları yanıp sönecek ve yaklaşık 2 dakika içinde "Bitti" ışığı yanacak ya da ekranda "End" yazısı çıkacaktır. Makinenizi kapatıp açtığınızda program sıfırlanmış olacaktır. Sonrasında yeniden program seçip makinenizi çalıştırın.

Program iptali

User-added image


Program seçimi

Yoğun yıkama programını seçtiyseniz, program süresi uzun gelmiş olabilir. Makinenizin içerisindeki bulaşıkların kir ve yağ yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçmeye dikkat edin.

Program değiştirme

User-added image

Su kontrolü

Musluğu açtığınızda su akışı az ise makineniz yavaş su alacağı için program süresi daha uzun sürüyor olabilir. Sularınız normale döndüğünde tekrar kontrol edin.


Tablet deterjan tuşu

Makinenizin ön yüzünde, üzerinde tablet şekli olan ya da tablet deterjan yazan tuşa bastıysanız program süresi uzamış olabilir.

Bu tuşa bastığınızda kullandığınız tablet deterjan, parlatıcı özelliğini daha etkin kullanarak kurutmayı daha iyi yapacaktır.


Su kireci

Sularınız çok kireçli akıyorsa ve makinenizdeki su yumuşatma ayarı yüksek seviyeye alınmışsa yıkama süresi uzayabilir.
 
Daha Fazla Arayın