Bulaşık makinesinin kapağı kapanmıyor

Bulaşık makinenizin kapağı kapanmıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Bulaşık makinenizin kapağı kapanmıyorsa kapak kilidi bozulmuş, sepetler yerine tam olarak oturmamış, kapak arasına bir parça sıkışmış ya da ayak ayarları bozulmuş olabilir. Bu adımları kontrol ederek düzeltin. Sorununuz devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.


Kapak kilidi kontrolü

Kapak kilidi yuvasından çıkmış olabilir.

Kapağı tutamağından tutun, kilit tam yuvasına oturacak şekilde avuç içinizle hafifçe itin, çıt sesi duyduğunuzda sorun düzelmiş olacaktır.


Ayak ayarlarının kontrolü

Bulaşık makinesi yakın zamanda yerinden oynatıldıysa ayak ayarları bozulmuş ve kapağı kapanmıyor olabilir. Bu durumda makinenizin alt kısmında bulunan ve vida şeklinde olan ayaklarını bulunduğu zemine göre ayarlamanız gerekir. Vidayı sol tarafa doğru çevirdiğinizde ayaklar uzayacak; sağ tarafa doğru çevirdiğinizde ise kısalacaktır.


Bulaşıkların sepete yerleştirilmesi

Sepetler yerine oturmamış ya da makineye yerleştirdiğiniz tencere, tabak gibi gereçler kapağın kapanmasına engel olmuş olabilir. Bu durumda sepetleri kontrol edin ve kapağın tam olarak kapandığından emin olun.

Bulaşık yerleşim düzeni (alt kat)

User-added image

Bulaşık yerleşim düzeni (üst kat)

User-added image

 
Daha Fazla Arayın