Bulaşık makinesinde yıkanan cam eşyalarda puslu bir görüntü oluşuyor

Bulaşık makinenizde yıkadığınız cam eşyalarda puslu ve gökkuşağına benzer bir görüntü oluşuyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Makinede yıkadığınız cam eşyalardaki puslu ve gökkuşağına benzer görünüm; kullandığınız cam eşyalardan, deterjanınızdan ya da seçtiğiniz programdan kaynaklı olabilir. Tüm bu durumları kontrol edin. Sorununuz devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Cam eşya, deterjan ve program kaynaklı durumlar

Marketlerden satın aldığınız cam eşyaları elde yıkadığınızda 2-3 ay içinde bozulmalar olabilir. Bulaşık makineleri yüksek derecede sıcak su ile yıkama yaptığı ve su püskürttüğü için bu süreyi hızlandırır. Bu nedenle cam eşya alırken bulaşık makinesinde yıkanmaya elverişli ürünler tercih edin.

Sularınız çok kireçli olmadığı halde hepsi bir arada özellikli deterjan ve tuzu birlikte kullanıyorsanız bulaşıklarınızda beyaz lekeler olabilir. Bu durumu önlemek için tuz haznesindeki tuz bitene kadar sadece deterjan içerikli (içinde tuz olmayan) ürünler tercih etmeye dikkat edin. Kullandığınız tuz bittikten sonra eğer yeterli geliyorsa hepsi bir arada deterjan kullanabilirsiniz.

65 Santigrat derecede yıkama yapan yoğun programları tercih ederseniz bu duruma çözüm sağlayabilirsiniz.
 
Daha Fazla Arayın