Bulaşık makinesi tablet deterjanı eritmiyor

Bulaşık makineniz tablet deterjanı eritmiyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Musluklarınızdaki su akışı az olduğunda, hatalı program seçtiğinizde ve sepetlere yanlış şekilde yerleştirme yaptığınızda tablet deterjan erimeyebilir. Bu durumu kontrol ederek, gerekiyorsa makinenizi tekrar çalıştırın. Sorununuz devam ederse 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.


Su akışı kontrolü

Bulaşık makinenize yeterli su gelip gelmediğini kontrol etmek için, herhangi bir musluğu açarak su akışını kontrol edin. Su az akıyorsa akışın normale dönmesini bekleyin. Su akışı normal olmasına rağmen sorun devam ediyorsa, makinenin arkasındaki hortumların düzgün olup olmadığını kontrol edin.


Program seçimi ve deterjan kullanımı

Ön yıkama gibi kısa bir program seçtiyseniz ve su sıcaklığı 50 Santigrat derecenin altında kalıyorsa tablet deterjan erimeyebilir. Bu durumda yoğun yıkama gibi yüksek dereceli programları seçerek tekrar deneyin.

Program değiştirme

User-added image

Bulaşık yerleşimi

Makineniz, bulaşıkların sepetlere hatalı yerleştirilmesinden kaynaklanan nedenlerle deterjanı eritmiyor olabilir. Makinenin alt sepetine büyük boyutlu bulaşıklarınızı koyduysanız ve deterjan bulaşıkların arasında kaldıysa yeterli su alamadığı için erimeyebilir. Bu durumu önlemek için alt sepetteki bulaşıklarınızı azaltarak tekrar yıkama yapmayı deneyin.

Bulaşık yerleşim düzeni (alt kat)

User-added image

Bulaşık yerleşim düzeni (üst kat)

User-added image

Pervanelerin kontrolü

Bulaşıklarınız pervanelerin dönmesini engelliyorsa deterjan erimeyebilir. Bunun için, sepetlere bulaşıklarınızı yerleştirdikten sonra elinizle üst pervanenin dönüp dönmediğini kontrol edin. Ayrıca bulaşıkların alt sepetin altındaki pervaneyi engelleyecek şekilde yerleştirilmediğinden emin olun.

Pervane kontrolü

User-added image

Tablet deterjan tuşu (Auto-tablet)

Bulaşık makinenizin üzerinde yer alan ve fotoğraf makinesi sembolüyle gösterilen tuş, otomatik deterjan algılama (auto-tablet) tuşudur. Bu tuşa basmadıysanız deterjan erimemiş olabilir. Bu tuşa basarak tekrar yıkama işlemi yapmayı deneyin.
Daha Fazla Arayın