Bulaşık makinesi parlatıcıyı almıyor

Bulaşık makineniz içine koyduğunuz parlatıcıyı almıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.


Parlatıcı ekleme

Makinenizin ön kısmındaki tuşların olduğu bölümde yer alan parlatıcı ışığı yanıyorsa, haznedeki parlatıcı bitmiş olabilir. Bu durumda makinenin kapağını açın. Deterjan koyduğunuz haznenin yanındaki parlatıcı haznesini önündeki tuşa basarak ya da sola doğru çevirerek açın. İçine Max yazan seviyeye kadar parlatıcı ekleyin ve kapağı sağa doğru çevirerek kapayın.

Parlatıcı ekleme

User-added image

User-added image


Parlatıcı ayarı

Bulaşık makinenizin parlatıcı ayarı düşükse içine koyduğunuz parlatıcıyı az alıyor olabilir. Makinenizin kapağını açın ve deterjan koyduğunuz haznenin yanındaki parlatıcı haznesini önündeki tuşa basarak ya da sola doğru çevirerek açın. 1 ile 6 sayıları arasında olan parlatıcı seviyesini elinizle çevirerek 4'e getirin ve kapağı sağa doğru çevirerek kapayın. (Parlatıcı ayarı fabrika çıkışında 3 ya da 4 konumuna getirilmiştir.) Kullandığınız deterjanda parlatıcı katkısı varsa, 3 konumuna alabilirsiniz.

Hazne üzerinde düğme yoksa, bulaşık makinenizin üzerinde üç çizgi olan bir tuş sayesinde ayarlara ulaşabilirsiniz. Üç çizgi olan düğmeye parmağınızı basılı tuttuğunuzda ekranda 3, 2, 1 şeklinde geri sayım olacak ve ayarlar kısmına ulaşacaksınız. Üzerinde aşağı yukarı ok işaretleri olan program düğmesine ekranda "P" harfi çıkana kadar basın. Ayarlar düğmesinin sağ ve sol tarafındaki tuşlara basarak parlatıcı konumunu değiştirebilirsiniz.

 
Daha Fazla Arayın