Bulaşık makinesi kapalıyken ses çıkarıyor

Bulaşık makineniz kapalı durumdayken ses çıkarıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

bulaşık makinesi ses çıkarıyor


Süzgeç temizliği

Bulaşık makinenizi açma-kapama düğmesinden kapayın. Makinenin kapağını açarak, bulaşıkların yerleştirildiği sepet kısmında altta yer alan sepeti çekin. Sepetin altında bulunan bardak şeklindeki süzgeci tutup hafifçe sola çevirerek yerinden çıkarın.

Filtre çıkarma

User-added image

İki parçadan oluşan bu süzgeci üst kısmında bulunan tırnaklarından ikiye ayırın. İnce süzgecin orta kısmındaki boşluktan tutun ve yukarı doğru çekerek çıkarın.

Süzgeçi açma

User-added image

Süzgeçleri herhangi bir deterjan kullanmadan musluk altında su ve fırça ile temizledikten sonra kurutun. Kuruttuktan sonra; önce ince süzgeci, sonra iki parçalı bardak şeklindeki süzgeci yerine oturtun ve sıkılaşana kadar sağa doğru hafifçe döndürün. Yeniden program seçip çalıştırın.


Program iptali

Makinenizi, ön panelinde bulunan açma-kapama düğmesine basarak açın ve elektrik geldiğinden emin olun.

Tuşların olduğu bölümde üzerinde Başla ya da iptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Yıkama, kurutma ışıkları yanıp sönecek ve yaklaşık 2 dakika içinde bitti ışığı yanacak ya da ekranda "End" yazısı çıkacaktır.

Ardından makinenizi kapatıp açın. Program sıfırlanmış olacaktır. Yeniden program verip çalıştırabilirsiniz.

User-added imageİonFresh tuşu (Koku giderme özelliği)

Bulaşık makinenizin ön kısmında üzerinde İonFresh yazan ya da yaprak şekli olan düğmeye bastığınızda makineniz kapalıyken özellik devreye girecek ve koku giderme ışığı yanıp sönecektir.

Özellik açık konumdaysa makineniz kapalıyken ses gelebilir.
Daha Fazla Arayın