Kombimi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kombiler doğru kullanıldıkları ve bakımlarının düzenli yapıldığı takdirde uzun yıllar performanslarını korur. Kombinizi kullanmaya başlamadan önce kullanım kılavuzunu okumanız gerekir.

Yardım mı gerekli?

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Teknik Destek ve Servis Randevusu

Kombiler su, doğal gaz ve elektrik aksamlarına sahip karmaşık cihazlardır. Güvenlik, verimlilik ve öngörülebilir arızaların önlenmesi için kombinize her sene mutlaka bakım yaptırmanız gerekir. Yetkili servis senelik bakımda kombinizin tüm emniyet kontrollerini yapar. Yanma odası, brülör, elektrot testleri ve kalorifer filtresi temizliği de yapılarak cihazınızın verimli ve ekonomik çalışması sağlanır.

Tesisattan kaynaklanan sorunlar kombinizin performansını düşürebilir. Su kaçakları ya da kirler zamanla sistemdeki su devridaiminin yavaşlamasına, bazı peteklerin az ısınmasına, sistem basıncının artması veya düşmesine neden olabilir. Tüm bunlar doğal gaz tüketiminizi artırır ve kombinizin devridaim pompasının ömrünü kısaltabilir.

Son olarak, kombinin sık sık açılıp kapanması daha çok enerji tüketmesine sebep olur. Daha ekonomik bir kullanım için oda termostatı vasıtasıyla düşük sıcaklıkta, belli bir değerde çalıştırılmaları önerilir.
Daha Fazla Arayın