Su Arıtma | Su ve Sağlık
anasayfa_02
Kategori : Su ve Sağlık

En Çok Merak Edilen Konu: Su İçmek Zayıflatır mı?

Vücut sistemlerinizin düzgün bir biçimde çalışması için beslenmenize dikkat etmenizin yanında yeterli miktarda su tüketmeniz de çok önemli. Fakat su içmek sadece organlarınızın işlevlerini yerine getirmesi konusunda yardımcı olmuyor, daha fazlası var! Farklı alanlarda yapılan araştırmalar, suyun aynı zamanda zayıflattığını da ortaya koyuyor. Şimdi, "Su içmek zayıflamaya yardımcı olur mu?" sorusunun cevabını, yapılan araştırmaları paylaşarak ayrıntılı bir şekilde verelim.

anasayfa_03
Kategori : Su ve Sağlık

Hem Sizin Hem Bebeğiniz İçin: Hamilelik ve Emzirme Döneminde Bol Su İçmenin Faydaları

Su, yaşam kaynağımız. "Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları" yazımızda da bahsettiğimiz gibi pek çok organın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi, cildinizin elastikliğini koruyabilmesi ve hatta daha dinç hissetmeniz bile su tüketimiyle ilgili olabilir. Peki, günde ne kadar su içmeli? Aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü günlük su tüketimi miktarı; yaş, kilo, sağlık durumu, egzersiz gibi etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Fakat uzmanlar, yetişkin bir kadının günde 2.7 litre, erkeğin ise 3.7 litre sıvı almasını önermektedirler.

anasayfa_04
Kategori : Su ve Sağlık

Sağlıklı Kalın: Spor Yaparken Su İçmek Neden Önemli?

Vücudunuz en çok idrar ve terleme yoluyla su kaybeder. Spor sırasında kaybettiğiniz suyu yerine koymamanız ise vücudunuzun susuz kalmasına yol açar. Vücudun susuz kalması ise kalbinizi, böbreklerinizi, idrak yeteneğinizi, cildinizi, spor performansınızı etkiler ve baş ağrılarına sebep olabilir.

anasayfa_05
Kategori : Su ve Sağlık

Sağlığı İçin Bilmeniz Şart: Köpeklerde ve Kedilerde Su Tüketimi

Su, insanlar için olduğu kadar küçük dostlarımız için de hayati önem taşır. Kedi ve köpeklerin yeterli su içmeleri, sağlıklarını korumaları için şarttır. Gelin şimdi, kedi ve köpeklerin su tüketimi hakkındaki önemli detayları paylaşalım.

anasayfa_06
Kategori : Su ve Sağlık

Unutuyorum ya da Canım İstemiyor Diyenlere: Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Suyun vücudumuz için önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Fakat buna rağmen günlük su tüketimine dikkat etmeyenlerin sayısı hiç de az değil. Su içme alışkanlığını edinememek nedeniyle su içmeyi unutmayı ve su içmeyi sevmemeyi su tüketiminin az olmasının başlıca nedenlerinden sayabiliriz. Fakat sağlığınız için yeterli miktarda su tüketmek sandığınızdan çok daha önemli. Dilerseniz "Vücudunuz Suya İhtiyacı Var: Yeterli Miktarda Su İçmemenin Zararları" yazımızı okuyarak su tüketiminize dikkat etmeyip az su içtiğinizde vücudunuzda ne gibi değişimler olabileceğini okuyabilirsiniz

anasayfa_07
Kategori : Su ve Sağlık

Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları

İnsan vücudunun %55 ila %75’i sudan oluşur. Bebeklikte %75 olan su oranı, yaşlılarda %55’e kadar düşer1. Su, vücudumuzdaki besin maddelerini hücrelere taşır ve hücrelerdeki atıkları alır, vücut ısısını dengeler, eklemleri ve iç organları kayganlaştırır, kan dolaşımını sağlar, kalp damar fonksiyonlarını korur2. Yapılan araştırmalar da kilo vermekten baş ağrısına, böbrek taşından ruh haline kadar pek çok önemli konuda su içmenin faydalarını ortaya koymaktadır. Gelin, su içmenin sağlığımız için ne kadar önemli olduğuna detaylı bir şekilde bakalım.

anasayfa_08
Kategori : Su ve Teknoloji

Yakından Tanıyın: Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Belki bir su arıtma cihazı alma aşamasındasınız belki de bir su arıtma cihazına sahipsiniz… Yani "Sağlığınıza Dikkat Edin: Musluk Suyunda Bulunan Zararlı Maddeler" yazımızda bahsetttiğimiz pek çok tehlikeye karşı bilinçlisiniz. Peki, siz de size arındırılmış ve daha sağlıklı suya ulaşmanızı sağlayacak su arıtma cihazlarının en önemli parçaları, filtreler hakkında aklında soru işaretleri olanlardan mısınız? Cevabınız evet ise doğru yere geldiniz; çünkü bu içeriğimizde su arıtma cihazları filtreleri hakkındaki bilmeniz gereken önemli noktaları paylaşacağız!

anasayfa_09
Kategori : Su ve Sağlık

Yazın Neden Daha Fazla Su İçilmeli? Yazın Kaç Litre Su İçilmeli?

Vücudumuz idrarın yanı sıra ter yoluyla da çokça su kaybeder. Ancak özellikle sıcak havalarda terleme miktarı saatte 3-4 litreye kadar varabilir1, yani yaz aylarında vücut daha hızla bir şekilde su kaybedebilir. Vücudun kaybettiği suyu yerine koymak için ise bol su içmek oldukça önemlidir..

anasayfa_10
Kategori : Su ve Sağlık

Vücudunuzun Suya İhtiyacı Var! Yeterli Miktarda Su İçmemenin Zararları

Susuz bir hayatı düşünmek imkânsız, farkındayız! Fakat suyun vücudunuz için olan faydalarından yararlanmak için sadece su içmek yeterli değil; günlük olarak yeterli miktarda su da tüketmelisiniz. Günde ne kadar su tüketmeniz gerektiği çeşitli etmenlere bağlı olarak değişse de genel görüş, yetişkin bir kadının günlük toplam 2.7 litre, erkeğin ise toplam 3.7 litre sıvı alması gerektiği yönündedir1. Vücudunuz sıvı ihtiyacını suyun kendisinden, diğer içeceklerden ve yediğiniz besinlerden elde eder. Belirtilen toplam sıvı ihtiyacının %70-80’ini içtiğiniz içecekler, kalanını da yiyecekler karşılar.

anasayfa_11
Kategori : Su ve Sağlık

Akıllardaki Önemli Soru: Günde Ne Kadar Su İçmeliyim?

Su içmenin sağlığınız için çok önemli olduğunun farkındaysanız elbette ki vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını tüketebilmek için “Günde kaç litre su içmeliyim?” sorusunun cevabını da merak ediyorsunuzdur. İşte, bu içeriğimizi aklınızdaki bu soruya cevap vermek için hazırladık. Gelin şimdi, içmeniz gereken günlük su miktarı hakkındaki detayları paylaşalım.

anasayfa_14
Kategori : Su ve Sağlık

Bu Uyarıları Dikkate Alın: Vücudun Susuz Kaldığı Nasıl Anlaşılır?

Tükettiğiniz besinlerden aldığınız vitamin ve minerallerin yanı sıra sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için tüketmeniz gereken bir şey daha var. Üstelik bahsettiğimiz şey tüm canlıların yaşam kaynağı! Evet, sudan bahsediyoruz! “Vücudunuzun Suya İhtiyacı Var! Yeterli Miktarda Su İçmemenin Zararları ” içeriğimizde de bahsettiğimiz gibi, içmeniz gerekenden az su tüketmek; böbrek gibi organlarınızın görevlerini yerine getirmekte zorlanması, halsizlik, baş ağrısı gibi pek çok soruna neden olabilir. Yeterli miktarda su içebilmek için günlük tüketmeniz gereken su miktarını bilmeniz gerekir. Fakat kişilerin yaşı, kilosu, sağlık durumu, ilaçları, egzersizleri, çevre şartları gibi etmenler günlük tüketilmesi gereken su miktarını doğrudan etkileyebilir. Dilerseniz “Akıllardaki Önemli Soru: Günde Ne Kadar Su İçmeliyim? ” içeriğimizi okuyarak vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi, vücudunuzun susuz kaldığını nasıl anlarsınız konusundan bahsedelim.

anasayfa_15
Kategori : Su ve Sağlık

Fazla Su İçmek Zararlı mıdır? İhtiyacınızdan Fazla Su İçtiğinizin Belirtileri

Sağlıklı olmak ve sağlığınızı korumak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenlerden birinin de günlük su tüketiminize dikkat etmek olduğunun farkındasınız… Peki, farkında olmadan fazla su içiyor olabilir misiniz?Anne sütünü bıraktığınız andan itibaren vücudunuzun gereksinim duyduğu suyu, gün içerisinde yeterli miktarda tüketmeniz sağlığınız açısından oldukça önemli. Tam da bu noktada, günlük olarak içmeniz gereken su miktarının; yaş, kilo, sağlık durumu, kullanılan ilaçlar gibi birçok faktöre göre değiştiğini belirtmekte fayda var.

anasayfa_16
Kategori : Su ve Sağlık

Hem Lezzetli Hem Sağlıklı: Limonlu Suyun Faydaları

Su, yaşam kaynağımız. “Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları yazımızda da bahsettiğimiz gibi pek çok organın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi, cildinizin elastikiyetini koruyabilmesi ve hatta daha dinç hissetmeniz bile su tüketimiyle ilgili olabilir. Peki, günde ne kadar su içmeli? Aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü günlük su tüketimi miktarı; yaş, kilo, sağlık durumu, egzersiz gibi etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Fakat uzmanlar, yetişkin bir kadının günde 2.7 litre, erkeğin ise 3.7 litre sıvı almasını önermektedirler.

anasayfa_17
Kategori : Su ve Teknoloji

İhtiyacınıza Yönelik Seçim Yapmak İçin Önemli: Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Suyun vücudunuz için önemini biliyorsunuz. Bunun yanı sıra, arıtılmış suyun sağlığınız ve bütçeniz açısından daha avantajlı olduğunun da farkındasınız. Eğer size daha temiz su sağlayacak olan su arıtma cihazı almak istiyor ama hangi tipin ihtiyacınıza yönelik olduğuna karar veremiyorsanız tam yerindesiniz; bu yazımız sizin için rehber niteliğinde. Her cihaz modelinin kendine göre özellikleri var, dilerseniz bu özellikler neler, bir bakalım.

anasayfa_18
Kategori : Su ve Sağlık

Çay, Kahve, Meyve Suyu, Gazlı İçecekler… Diğer İçecekler Suyun Yerini Tutar mı?

Günlük su ihtiyacını karşılamak için diğer içecekler yerine su tüketilmesi, diğer içeceklerin su yerine geçmeyeceği pek çok kişi tarafından ifade edilmektedir. Peki, bu gerçekten doğru mu? Örneğin; çay vücudun su ihtiyacını karşılar mı, su yerine kahve içmek doğru mu ya da su yerine gazlı içecekler tüketilebilir mi?

anasayfa_19
Kategori : Su ve Yaşam

Akıllardaki Cevapsız Soru: Su Bayatlar mı?

“Bayat” genellikle besinler için kullandığımız bir sıfat olsa da son günlerde pek çok insan suyun da bayatlayabileceğini düşünüyor. Peki; su gerçekten bayatlar mı, eğer bayatlarsa bayat su içilir mi?

anasayfa_20
Kategori : Su ve Sağlık

Bebeklere Ne Zaman Su Verilmeye Başlanmalı? Bebekler Günde Ne Kadar Su İçmeli?

Bebeğinizin doğacağını öğrendiğiniz ilk günden beri onun için en iyisini istediniz; hamileyken beslenmenize dikkat ettiniz, onun gelişimine katkı sağlayacak besinleri tercih ettiniz. Şimdi bebeğiniz doğdu ve dolayısıyla onun bireysel beslenmesi de önemli hale geldi. İşte, bu dönemde “Bebekler ne zaman su içmeye başlar, bebeğe günde ne kadar su verilmeli?” gibi soruların aklınızda oluşması gayet normal. Hiç merak etmeyin; bebeklerde su tüketimi ile ilgili bu önemli soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

anasayfa_21
Kategori : Su ve Sağlık

Bedeninize Destek Verin: Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

“Metabolizma” artık çoğumuzun günlük hayatta duyduğu bir terim haline geldi. Özellikle metabolizmayı hızlandırmak için yapılan önerileri pek çok iletişim kanalında duyar, görür olduk. Gelin şimdi, metabolizma ile ilgili detaylara daha yakından bakalım ve doğru bilinen yanlışlar hakkında sizi bilgilendirelim. İşte; metabolizma ne demek, metabolizma hızlandırma yöntemleri nelerdir, metabolizmanın hızlı çalışmasının faydaları neler gibi merak ettiğiniz soruların cevapları:

anasayfa_22
Kategori : Su ve Yaşam

Bunların Farkında Mısınız?: Pet Şişeden Su İçmenin Zararları

Arıtılmamış suyun sağlığınız için zararlı olma ihtimalini göz önünde bulundurarak damacana su ya da pet şişe su tercih ediyor olabilirsiniz. Fakat ne yazık ki size kötü bir haber vermek zorundayız: Tercih ettiğiniz bu sular da ambalajları nedeniyle sağlığınız için zararlı olabilir. Şimdi, pet şişe suyun zararları nelerdir? Gelin, bu olası zararlara daha yakından bakalım.

anasayfa_23
Kategori : Su ve Yaşam

Lezzetten Ödün Vermeyin: Çayı ve Kahveyi Daha Lezzetli Kılacak İpuçları

Sabah kahvaltıda, akşam yemeklerden sonra… Çay, kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası. Bunun yanı sıra kahve de çoğumuz için olmazsa olmaz bir alışkanlık. Peki, bu iki içeceği de daha lezzetli hale getirip çay ve kahve saatlerini daha keyifli hale getirmeye ne dersiniz? Şimdi; çay ve kahvenin daha lezzetli olmasını sağlayacak ipuçlarını sıralayacağız.

anasayfa_24
Kategori : Su ve Sağlık

Oda Sıcaklığındaki Su mu, Soğuk Su mu? İçilen Suyun Sıcaklığı Ne Olmalı?

Yeterli miktarda su içmenin vücudumuz için onlarca faydası var. Fakat miktarın yanı sıra, içilen suyun ısısının da vücudunuzda farklı etkiler yaratabileceğini biliyor muydunuz? Eğer sizin de aklınızda içtiğiniz suyun sıcaklığı konusunda soru işaretleri varsa ve “Soğuk su mu, ılık su mu faydalı?” diye soruyorsanız, merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz!

anasayfa_25
Kategori : Su ve Sağlık

İleri Yaşlarda Su Tüketimi Neden Önemli?

Fizyolojik ve bilişsel değişiklikler, yaşlılarda susuzluk riskini artırma olasılığı yüksek unsurlar arasındadır. Yaş ilerledikçe, su ve tuz metabolizmasının hormonal modülatörlerinde meydana gelen bozulmalar, böbrek fonksiyonlarındaki azalmalar, zihinsel faaliyetlerdeki değişiklikler, enfeksiyonlar ya da yutkunmada güçlük çekme gibi etmenler su tüketimini olumsuz bir şekilde etkileyebilir; susama hissi azalabilir.

anasayfa_26
Kategori : Su ve Yaşam

İş Yerinde Doğayı Korumak İçin Yapabileceğiniz 4 Şey

Gezegenimizin ne kadar büyülü bir yer olduğunun; gördüğümüz fotoğraflar, gezdiğimiz yerler ve doğanın kendini iyileştirmesine şahit olmamız sayesinde farkına varıyoruz. Fakat bize tüm bu güzellikleri sunan dünyamız, her geçen gün daha fazla zarar görüyor. Peki, doğayı korumak için ne yapmalıyız? Haydi gelin, zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz iş yerlerinde, doğayı korumak için yapılması gerekenleri inceleyelim.

anasayfa_27
Kategori : Su ve Yaşam

Sağlıklı Beslenmenin İlk Adımı: Sebze ve Meyveler Nasıl Yıkanmalı?

Sebze ve meyveler beslenme programlarının vazgeçilmezleri arasındadır. Sebze ve meyveleri, böcek ve diğer zararlı olabilecek organizmalardan uzak tutmak için kullanılan tarım ilaçları ise sağlığı tehdit edebilir. Yapılan bir araştırmaya göre, annenin vücudundaki böcek öldürücü ilaç miktarı ile otizm arasında bağlantı vardır1. Bu ilaçları ve diğer bakterileri, tüketilen sebze ve meyvelerden arındırmak için ise “Sebze ve meyve nasıl yıkanır?” sorusunun cevabı oldukça önemlidir.

anasayfa_28
Kategori : Su ve Sağlık

Sağlığı Her Şeyden Önemli: Bebeklerde Su Tüketimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dünyaya gözlerini yeni açmış bebeğinizin beslenmesi hakkında kafanızda pek çok soru işareti olması gayet olağan. Sadece anne sütü ile beslenme, ek gıdaya geçiş dönemlerinin yanı sıra su tüketimi de bebek beslenmesinde önemli bir konu. O halde aklınızdaki soru işaretlerinin giderilmesinde yardımcı olalım ve bebeklerde su tüketimi ile ilgili bilmeniz gereken önemli noktaları sizinle paylaşmaya başlayalım.

anasayfa_29
Kategori : Su ve Sağlık

Sağlığınıza Dikkat Edin: Kış Aylarında Su Tüketimi Neden Önemli?

Sıcak yaz günlerinde yaşanan susuzluk hissi, vücudumuzun suya ihtiyacı olduğunu gösteren bir uyarıdır. İdrarın yanı sıra terleme ve soluma yolu ile de su kaybeden vücudun kaybettiği suyu yerine koymak ise oldukça önemlidir. Fakat soğuk kış günlerinde, terleme oranının az olması ve suya ihtiyacımız olsa bile vücudumuzun yaz aylarında olduğu gibi sıklıkla uyarı vermemesi, yeterli miktarda su tüketmemeye neden olabilir. Oysaki vücudunuzun ihtiyacı olan miktarda su içmek, sadece yaz mevsiminde değil, kış mevsiminde de çok önemli! Peki; kış aylarında ne kadar su içmeli, kışın su içmenin faydaları nelerdir?

anasayfa_30
Kategori : Su ve Teknoloji

Ters Ozmos Nedir? Ters Ozmos Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Temiz suya ulaşmanın en pratik yolu olan su arıtma cihazı satın almayı planlıyorsanız karşınıza kesinlikle ters ozmos teknolojisinin çıktığına eminiz. O halde bu teknoloji hakkında önemli detayları sizinle paylaşalım. İşte, ters ozmos (reverse osmosis) ile su arıtma hakkında bilmeniz gerekenler

anasayfa_31
Kategori : Su ve Sağlık

Uyandıktan Sonra ve Uyumadan Önce Su İçmenin Faydaları

Su, tüm canlıların yaşam kaynağıdır. Günlük tüketilmesi gereken miktardan daha az su içtiğiniz takdirde vücudunuz susuz kalabilir ve “Vücudunuzun Suya İhtiyacı Var! Yeterli Miktarda Su İçmemenin Zararları” yazımızda da belirttiğimiz üzere; kas kasılması, bilinç kaybı, böbrek taşı oluşumunun tekrarlanması, yorgunluk, baş ağrısı gibi büyük-küçük pek çok sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Yeterli su tüketiminin yanı sıra, özellikle belirli zamanlarda su içmeye dikkat etmek de sağlığınız açısından olumlu sonuçlar doğurabilir. Şimdi, son zamanlarda pek çok uzman tarafından önerilen uyandıktan sonra su içmek ve yatmadan önce su içmek gerçekten yararlı mı, birlikte inceleyelim.

anasayfa_32
Kategori : Su ve Sağlık

Yüksek Su Tüketimi Uyarı Niteliğinde: Çok Su İçmenin Nedenleri

Yeterli miktarda su tüketimi, organlarınızın işlevlerini zorlanmadan yerine getirmelerini sağlar ve size zindelik kazandırır. Fakat yetersiz miktarda su tüketimi gibi, fazla su içmek de sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Fazla Su İçmek Zararlı mıdır? İhtiyacınızdan Fazla Su İçtiğinizin Belirtileri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi vücudun ihtiyacından daha fazla miktarda su tüketmek, su zehirlenmesine neden olabilir1. Peki; fazla su içme isteği neden oluşur, çok su içmek neyin habercisi olabilir?

anasayfa_33
Kategori : Su ve Yaşam

Yüksek Verimin Su Tüketimi ile İlgisi Var: İş Yerinde Su İçmek Neden Önemli?

Bazı günlerde motivasyonunuz yerinde olsa da uykunuzu en iyi şekilde alsanız da iş yerindeki veriminiz düşük olabilir. Peki, iş yerinde daha verimli bir şekilde çalışmanın ve kendinizi daha iyi hissetmenin sırlarından birinin yeterli miktarda su içmek olduğunu biliyor musunuz? Haydi, gelin şimdi, yeterli miktarda su tüketiminin iş yerindeki veriminizi nasıl etkilediğine göz atalım.

anasayfa_34
Kategori : Su ve Sağlık

Çocuklara Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Yeterli miktarda su içmenin önemli ve gerekli olduğunu bildiğimiz halde su içme alışkanlığı kazanmadığımız için, tüketmemiz gerekenden daha az su içebiliyoruz. Çocuklarda da durum farklı değil. Hatta çocuklar, tatlarından dolayı, gazlı içecekleri, meyve sularını tercih edebiliyor ve içmeleri gerekenden daha az su tüketebiliyorlar. Oysaki yeterli miktarda su tüketmek çocuklarda; organların sağlıklı bir şekilde çalışmasından diş sağlığına kadar pek çok konuda önemli rol üstlenmektedir. Dilerseniz “Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları” yazımız sayesinde, ideal miktarda su tüketmenin önemli yararlarını inceleyebilirsiniz.

anasayfa_35
Kategori : Su ve Sağlık

Bilmek Şart: Akvaryum Suyu Nasıl Olmalı?

İçerisinde rengârenk balıklarınızın bulunduğu akvaryumunuza bakıp huzur bulduğunuzu biliyoruz. Fakat ne yazık ki pek çok kişi, balıkların hayatlarına uzun süre devam edemediklerinden şikâyet ediyor. Hatta bu şikâyetler evindeki akvaryumda balık beslemek isteyenleri korkutuyor. Peki, aslında balık bakımının, balıklara yem vermek ve belirli aralıklarda akvaryum su değişimi yapmaktan daha fazlası olduğunu biliyor musunuz? Mesela akvaryuma koyduğunuz suyun kalitesi en önemli hususlardan biri! Gelin şimdi, akvaryumda kullanılabilecek su hakkındaki önemli detayları paylaşalım.

anasayfa_36
Kategori : Su ve Teknoloji

Pratik ve Doğa Dostu: Su Arıtma Cihazının Faydaları

Su arıtma cihazları artık pek çok hane için temiz suya pratik bir şekilde ulaşmak adına değerlendirilen popüler alternatiflerden. Eğer siz de evinizde su arıtma cihazı olsun istiyor ama bu konuda sağlıklı bir karar vermek için bilgi toplamak istiyorsanız size yardımcı olalım! Haydi, gelin şimdi su arıtma cihazlarının faydalarına daha yakından bakalım!

anasayfa_37
Kategori : Su ve Teknoloji

Rehber: Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bildiğiniz gibi canlılar için susuz bir yaşam imkânsız. “Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları” yazımızda da detaylı olarak anlattığımız gibi su, vücut sistemlerinin ve organlarının sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmeleri için oldukça önemli. Peki, tükettiğiniz suyun temizliğinden ne kadar eminsiniz? İçeriğinden emin olmadığınız suların içerisinde virüs, bakteri ya da çeşitli kimyasallar bulunabilir. Suyu, içerdiği zararlı maddelerden arındırmanın pratik yolu ise su arıtma cihazlarıdır! Bu cihazlar, suyu farklı yöntemler ve filtrelerle zararlı maddelerden arındırarak temizler. Dilerseniz “Yakından Tanıyın: Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler” yazımızı okuyup suyu zararlı maddelerden arındırma konusunda önemli görev üstlenen filtreleri daha yakından tanıyabilirsiniz.

anasayfa_38
Kategori : Su ve Yaşam

Suyun Kireçli Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Kireçli Suyun Zararları Nelerdir?

Suya karışan yabancı ve zararlı maddeler suyun renginde, kokusunda ya da tadında değişiklikler meydana getirebilir. Fakat suyun berrak olması ya da kokusunda, tadında bir değişikliğin olmaması da suyun temiz olduğu anlamına gelmeyebilir. Kireç suda en çok karşılaşılan sorunlardan biridir ve kirecin sudaki varlığını görmek bazı zamanlarda mümkün olmayabilir. Şimdi hem sizin sağlığınızı tehdit edebilecek olan hem de ev aletlerinizin ömrünü kısaltabilecek sert suyu yakından tanıyalım.

İLETİŞİM FORMU
×
Lütfen Ad Soyad bilgilerinizi giriniz.
Lütfen telefon numaranızı giriniz.
Lütfen izin kutusunu işaretleyiniz

Ticari Elektronik İleti (E-mail, SMS, Whatsapp) Almak İstiyorum.

Lütfen izin kutusunu işaretleyiniz

Kişisel verilerimin, pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Arçelik tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, kullanım alışkanlıklarıma ve ihtiyaçlarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda tarafıma reklam, promosyon, kampanya ve benzeri iletiler gönderilmesini ve bu amaçla Arçelik'in hizmet aldığı tedarikçilere aktarılmasını kabul ediyorum.

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni.​ ​ ​