Su Arıtma | Su ve Sağlık
anasayfa_02
Kategori : Su ve Sağlık

En Çok Merak Edilen Konu: Su İçmek Zayıflatır mı?

Vücut sistemlerinizin düzgün bir biçimde çalışması için beslenmenize dikkat etmenizin yanında yeterli miktarda su tüketmeniz de çok önemli. Fakat su içmek sadece organlarınızın işlevlerini yerine getirmesi konusunda yardımcı olmuyor, daha fazlası var! Farklı alanlarda yapılan araştırmalar, suyun aynı zamanda zayıflattığını da ortaya koyuyor. Şimdi, "Su içmek zayıflamaya yardımcı olur mu?" sorusunun cevabını, yapılan araştırmaları paylaşarak ayrıntılı bir şekilde verelim.

anasayfa_03
Kategori : Su ve Sağlık

Hem Sizin Hem Bebeğiniz İçin: Hamilelik ve Emzirme Döneminde Bol Su İçmenin Faydaları

Su, yaşam kaynağımız. "Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları" yazımızda da bahsettiğimiz gibi pek çok organın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi, cildinizin elastikliğini koruyabilmesi ve hatta daha dinç hissetmeniz bile su tüketimiyle ilgili olabilir. Peki, günde ne kadar su içmeli? Aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü günlük su tüketimi miktarı; yaş, kilo, sağlık durumu, egzersiz gibi etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Fakat uzmanlar, yetişkin bir kadının günde 2.7 litre, erkeğin ise 3.7 litre sıvı almasını önermektedirler.

anasayfa_04
Kategori : Su ve Sağlık

Sağlıklı Kalın: Spor Yaparken Su İçmek Neden Önemli?

Vücudunuz en çok idrar ve terleme yoluyla su kaybeder. Spor sırasında kaybettiğiniz suyu yerine koymamanız ise vücudunuzun susuz kalmasına yol açar. Vücudun susuz kalması ise kalbinizi, böbreklerinizi, idrak yeteneğinizi, cildinizi, spor performansınızı etkiler ve baş ağrılarına sebep olabilir.

anasayfa_05
Kategori : Su ve Sağlık

Sağlığı İçin Bilmeniz Şart: Köpeklerde ve Kedilerde Su Tüketimi

Su, insanlar için olduğu kadar küçük dostlarımız için de hayati önem taşır. Kedi ve köpeklerin yeterli su içmeleri, sağlıklarını korumaları için şarttır. Gelin şimdi, kedi ve köpeklerin su tüketimi hakkındaki önemli detayları paylaşalım.

anasayfa_06
Kategori : Su ve Sağlık

Unutuyorum ya da Canım İstemiyor Diyenlere: Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Suyun vücudumuz için önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Fakat buna rağmen günlük su tüketimine dikkat etmeyenlerin sayısı hiç de az değil. Su içme alışkanlığını edinememek nedeniyle su içmeyi unutmayı ve su içmeyi sevmemeyi su tüketiminin az olmasının başlıca nedenlerinden sayabiliriz. Fakat sağlığınız için yeterli miktarda su tüketmek sandığınızdan çok daha önemli. Dilerseniz "Vücudunuz Suya İhtiyacı Var: Yeterli Miktarda Su İçmemenin Zararları" yazımızı okuyarak su tüketiminize dikkat etmeyip az su içtiğinizde vücudunuzda ne gibi değişimler olabileceğini okuyabilirsiniz

anasayfa_07
Kategori : Su ve Sağlık

Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları

İnsan vücudunun %55 ila %75’i sudan oluşur. Bebeklikte %75 olan su oranı, yaşlılarda %55’e kadar düşer1. Su, vücudumuzdaki besin maddelerini hücrelere taşır ve hücrelerdeki atıkları alır, vücut ısısını dengeler, eklemleri ve iç organları kayganlaştırır, kan dolaşımını sağlar, kalp damar fonksiyonlarını korur2. Yapılan araştırmalar da kilo vermekten baş ağrısına, böbrek taşından ruh haline kadar pek çok önemli konuda su içmenin faydalarını ortaya koymaktadır. Gelin, su içmenin sağlığımız için ne kadar önemli olduğuna detaylı bir şekilde bakalım.

anasayfa_08
Kategori : Su ve Teknoloji

Yakından Tanıyın: Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Belki bir su arıtma cihazı alma aşamasındasınız belki de bir su arıtma cihazına sahipsiniz… Yani "Sağlığınıza Dikkat Edin: Musluk Suyunda Bulunan Zararlı Maddeler" yazımızda bahsetttiğimiz pek çok tehlikeye karşı bilinçlisiniz. Peki, siz de size arındırılmış ve daha sağlıklı suya ulaşmanızı sağlayacak su arıtma cihazlarının en önemli parçaları, filtreler hakkında aklında soru işaretleri olanlardan mısınız? Cevabınız evet ise doğru yere geldiniz; çünkü bu içeriğimizde su arıtma cihazları filtreleri hakkındaki bilmeniz gereken önemli noktaları paylaşacağız!

anasayfa_09
Kategori : Su ve Sağlık

Yazın Neden Daha Fazla Su İçilmeli? Yazın Kaç Litre Su İçilmeli?

Vücudumuz idrarın yanı sıra ter yoluyla da çokça su kaybeder. Ancak özellikle sıcak havalarda terleme miktarı saatte 3-4 litreye kadar varabilir1, yani yaz aylarında vücut daha hızla bir şekilde su kaybedebilir. Vücudun kaybettiği suyu yerine koymak için ise bol su içmek oldukça önemlidir..

anasayfa_10
Kategori : Su ve Sağlık

Vücudunuzun Suya İhtiyacı Var! Yeterli Miktarda Su İçmemenin Zararları

Susuz bir hayatı düşünmek imkânsız, farkındayız! Fakat suyun vücudunuz için olan faydalarından yararlanmak için sadece su içmek yeterli değil; günlük olarak yeterli miktarda su da tüketmelisiniz. Günde ne kadar su tüketmeniz gerektiği çeşitli etmenlere bağlı olarak değişse de genel görüş, yetişkin bir kadının günlük toplam 2.7 litre, erkeğin ise toplam 3.7 litre sıvı alması gerektiği yönündedir1. Vücudunuz sıvı ihtiyacını suyun kendisinden, diğer içeceklerden ve yediğiniz besinlerden elde eder. Belirtilen toplam sıvı ihtiyacının %70-80’ini içtiğiniz içecekler, kalanını da yiyecekler karşılar.

anasayfa_11
Kategori : Su ve Sağlık

Akıllardaki Önemli Soru: Günde Ne Kadar Su İçmeliyim?

Su içmenin sağlığınız için çok önemli olduğunun farkındaysanız elbette ki vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını tüketebilmek için “Günde kaç litre su içmeliyim?” sorusunun cevabını da merak ediyorsunuzdur. İşte, bu içeriğimizi aklınızdaki bu soruya cevap vermek için hazırladık. Gelin şimdi, içmeniz gereken günlük su miktarı hakkındaki detayları paylaşalım.

anasayfa_14
Kategori : Su ve Sağlık

Bu Uyarıları Dikkate Alın: Vücudun Susuz Kaldığı Nasıl Anlaşılır?

Tükettiğiniz besinlerden aldığınız vitamin ve minerallerin yanı sıra sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için tüketmeniz gereken bir şey daha var. Üstelik bahsettiğimiz şey tüm canlıların yaşam kaynağı! Evet, sudan bahsediyoruz! “Vücudunuzun Suya İhtiyacı Var! Yeterli Miktarda Su İçmemenin Zararları ” içeriğimizde de bahsettiğimiz gibi, içmeniz gerekenden az su tüketmek; böbrek gibi organlarınızın görevlerini yerine getirmekte zorlanması, halsizlik, baş ağrısı gibi pek çok soruna neden olabilir. Yeterli miktarda su içebilmek için günlük tüketmeniz gereken su miktarını bilmeniz gerekir. Fakat kişilerin yaşı, kilosu, sağlık durumu, ilaçları, egzersizleri, çevre şartları gibi etmenler günlük tüketilmesi gereken su miktarını doğrudan etkileyebilir. Dilerseniz “Akıllardaki Önemli Soru: Günde Ne Kadar Su İçmeliyim? ” içeriğimizi okuyarak vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi, vücudunuzun susuz kaldığını nasıl anlarsınız konusundan bahsedelim.

anasayfa_15
Kategori : Su ve Sağlık

Fazla Su İçmek Zararlı mıdır? İhtiyacınızdan Fazla Su İçtiğinizin Belirtileri

Sağlıklı olmak ve sağlığınızı korumak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenlerden birinin de günlük su tüketiminize dikkat etmek olduğunun farkındasınız… Peki, farkında olmadan fazla su içiyor olabilir misiniz?Anne sütünü bıraktığınız andan itibaren vücudunuzun gereksinim duyduğu suyu, gün içerisinde yeterli miktarda tüketmeniz sağlığınız açısından oldukça önemli. Tam da bu noktada, günlük olarak içmeniz gereken su miktarının; yaş, kilo, sağlık durumu, kullanılan ilaçlar gibi birçok faktöre göre değiştiğini belirtmekte fayda var.

anasayfa_16
Kategori : Su ve Sağlık

Hem Lezzetli Hem Sağlıklı: Limonlu Suyun Faydaları

Su, yaşam kaynağımız. “Vücudunuza İyi Bakın: Su İçmenin Faydaları yazımızda da bahsettiğimiz gibi pek çok organın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi, cildinizin elastikiyetini koruyabilmesi ve hatta daha dinç hissetmeniz bile su tüketimiyle ilgili olabilir. Peki, günde ne kadar su içmeli? Aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü günlük su tüketimi miktarı; yaş, kilo, sağlık durumu, egzersiz gibi etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Fakat uzmanlar, yetişkin bir kadının günde 2.7 litre, erkeğin ise 3.7 litre sıvı almasını önermektedirler.

anasayfa_17
Kategori : Su ve Teknoloji

İhtiyacınıza Yönelik Seçim Yapmak İçin Önemli: Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Suyun vücudunuz için önemini biliyorsunuz. Bunun yanı sıra, arıtılmış suyun sağlığınız ve bütçeniz açısından daha avantajlı olduğunun da farkındasınız. Eğer size daha temiz su sağlayacak olan su arıtma cihazı almak istiyor ama hangi tipin ihtiyacınıza yönelik olduğuna karar veremiyorsanız tam yerindesiniz; bu yazımız sizin için rehber niteliğinde. Her cihaz modelinin kendine göre özellikleri var, dilerseniz bu özellikler neler, bir bakalım.

İLETİŞİM FORMU
×
Lütfen Ad Soyad bilgilerinizi giriniz.
Lütfen telefon numaranızı giriniz.
Lütfen izin kutusunu işaretleyiniz

Ticari Elektronik İleti (E-mail, SMS, Whatsapp) Almak İstiyorum.

Lütfen izin kutusunu işaretleyiniz

Kişisel verilerimin, pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; Arçelik tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğenilerime, kullanım alışkanlıklarıma ve ihtiyaçlarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini ve bu kapsamda tarafıma reklam, promosyon, kampanya ve benzeri iletiler gönderilmesini ve bu amaçla Arçelik'in hizmet aldığı tedarikçilere aktarılmasını kabul ediyorum.

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni.​ ​ ​