İyiliğe giden yolculuğumuz işte bu soruyla başladı.

Sürdürülebilir bir gelecek kurmak için yıllardır hep kendimize sorduk, ne yapabiliriz?

Ardından yeni sorular, yeni çözümler, sıra dışı fikirler ve hep daha yükseğe koyduğumuz hedefler geldi.

Dünya kaynaklarını daha verimli kullanan teknolojiler, üretim süreçleri ve doğaya faydalı ürünlerle hep daha iyisi için durmadan çalışıyoruz. 

Yıllardır yeniliği aşkla tasarlayan Arçelik olarak biliyoruz ki sorumlu üretim ve sorumlu tüketim anlayışıyla el ele, verip dünyayı hep birlikte iyileştireceğiz. 

Plastik Atık Krizine karşı mücadele için ne yapıyoruz?

Arçelik Ar-Ge laboratuvarlarında, 2020 yılında yaklaşık 28 milyon, toplamda ise 52,9 milyon geri dönüştürülmüş PET şişe kullanarak çamaşır makinesi ve yıkayıcı-kurutucu kazanları üretiyoruz.
Her yıl artan geri dönüştürülmüş plastik kullanımımızla, küresel plastik krizine karşı mücadeleye katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

 

Doğal kaynaklarımızı daha tasarruflu kullanarak enerji kazanımını artırmak ve karbon ayak izini azaltmak için ne yapıyoruz?

Buzdolaplarında mısır, soya ve yumurta kabuğu gibi biyomalzemeler kullanarak, bozunmaya karşı dayanıklı, ürün ömrünü uzatarak atık oluşumunun önüne geçen “biyo”parçalar geliştiriyoruz.
Bu malzemeleri kullanarak ürettiğimiz buzdolabı parçaları petrol bazlı alternatiflerine göre yüzde 80 daha az karbon salımı yapıyor. 

 

Ambalajlama süreçlerinde daha az kaynak tüketimi için ne yapıyoruz?

Geleceğimiz ve çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için, ambalaj hacim ve ağırlıklarını asgari atık üretecek şekilde tasarlıyor, Türkiye’de üretilen Küçük Ev Aletleri ve TV ürünlerimizin kutularını %100 geri dönüştürülmüş ve dönüştürülebilir kartondan yapıyoruz. 

 

Türkiye’de hem üretici olup hem de kendi AEEE geri dönüşüm tesisleri olan ilk sanayi şirketi olarak ne yapıyoruz?

Ürünleri doğaya geri kazandırmak, birer kaynak olarak değerlendirilmesini teşvik etmek amacıyla, 2014’te Bolu ve Eskişehir’de kurulan Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) Geri Dönüşüm Tesisleri’mizde büyük beyaz eşyalar ve küçük ev aletlerini geri dönüştürerek ürünlerin yaşam döngüsü boyunca çevresel etkilerini en aza indiriyoruz.
Yaptığımız kampanyalarla markası ne olursa olsun, müşterilerimizin eski ürünlerini yeni ve verimli Arçelik ürünleri ile değiştiriyor ve toplanan AEEE’leri ekonomiye geri kazandırıyoruz.


ARÇELİK

Yardımve Destek

 • Sıkça sorulan sorular
  ile ürün kullanımlarındaki sorularınızı yanıtlıyoruz.

 • Ürün tanıtım videolarımızı 
  buradan izleyebilirsiniz.

 • Arçelik’ten Tam Destek 
  +90 544 444 0 888 ile WhatsApp'tan veya
  0850 210 0 888 ile 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

 • Uzman yardımlarımız ile ürünleri tanımak artık daha kolay.