Derin dondurucuda kırmızı ışık/kırmızı ünlem işareti yanıyor

Derin dondurucunuzda kırmızı bir ışık ya da kırmızı ünlem işareti yanıyorsa aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

Yeni yiyecek yüklediyseniz, uzun süre elektrik kesilmiş ya da kapı açık kalmışsa kırmızı ünlem işareti (yüksek sıcaklık uyarısı) yanmaya başlar.


Ekranlı Modeller İçin

Joker özellikli ürününüzü dondurma konumunda kullanmak istiyorsanır:
  • Öncelikle ekranın sağındaki çizgi simgeli tuşa 1 saniye basarak uyarıyı kaldırın.
  • Sakladığınız yiyeceklerin buzu çözülmüş olabilir. Yiyeceklerin bozulup bozulmadığını kontrol edin.
  • Ekranın altındaki düğmelerden kar simgesine basarak ürünü "Hızlı Dondurma" konumuna alın. Hızlı dondurmayı iptal etmek için tekrar aynı tuşa basmanız yeterlidir.
İptal etmediğiniz ya da unuttuğunuz taktirde 34 saat sonra, hızlı dondurma konumundan otomatik olarak çıkacak, daha önce ayarladığınız dereceye geri dönecektir.

Düzenli olarak kullandığınız ürününüzü -18 derece olan ideal (ekonomik) konuma ayarlayabilirsiniz.
Eğer ürününüzün bulunduğu ortam 30 dereceyi aşan bir yerdeyse -20, -22 veya -24 derecede çalıştırmalısınız.

Joker özellikli ürününüzü soğutma konumunda kullanmak istiyorsanır:
  • Öncelikle ekranın sağındaki çizgi simgeli tuşa 1 saniye basarak uyarıyı kaldırın.
  • Sakladığınız yiyeceklerin bozulup bozulmadığını mutlaka kontrol edin.
  • Isı derecesini +2'ye ayarlayarak 2 saat kapıyı açmadan bekleyiniz.
Yeni yiyecek yüklediyseniz ya da ürünü uzun süredir ilk defa çalıştırıyorsanız, yükleme yapmadan 4 ila 8 saat arasında hızla soğutma konumunda bekleyiniz.

İdeal ısısı, +4 derecedir.


Termostat Düğmeli Modeller İçin

Düğme üzerinde minimum ve maximum yazıyorsa:

Yeni yiyecek yüklediyseniz ve yarısı kadar dolacaksa 24, tamamını dolduracaksanız 48 saat düğmeyi kar simgesine çevirip "Hızlı Dondurma" moduna alarak bekleyin.

Hızlı dondurmayı iptal etmek istediğinizde ya da ideal konumda çalıştırmak istediğinizde dereceyi kar simgesinden Min ile Max arasına doğru çevirebilirsiniz. Ürün yeterli soğukluğa geldiğinde kırmızı tuş üzerindeki lamba sönecektir.

Düğme üzerinde rakamlar yazıyorsa:

Yeni yiyecek yüklediyseniz ve yarısı kadar dolacaksa 24, tamamını dolduracaksanız 48 saat düğmeyi 4’e çevirip bekleyin.

Hızlı dondurmayı iptal etmek istediğinizde ya da ideal konumda çalıştırmak istediğinizde dereceyi 4 ile 1 arasına doğru çevirebilirsiniz. Ürün yeterli soğukluğa geldiğinde kırmızı tuş üzerindeki lamba sönecektir.

Düğme üzerinde Fridge, Chiller ve Freezer yazıyorsa:
  • Fridge (Buzdolabı konumu):
 Bu konuma aldığınızda ürünün içi ısısı yaklaşık 5 derece olur. Buzdolabınızın soğutucu bölmesinde saklanabilecek gıdalar içindir. Sadece soğutur.

15-20 saat aralığında, toplam 50 kilo veya 50 litreyi geçmeyecek şekilde yiyecek ya da içeceklerinizi azar azar yerleştirerek soğutabilirsiniz. Ürünü çalıştırırken mutlaka içindeki tıpayı çıkardığınıza emin olun. Ürün yeterli soğuğa ulaştığında kırmızı tuş üzerindeki lamba kendiliğinden sönecektir.

Dondurucu olarak çalıştırmak için düğmeyi sağa doğru çevirerek Freezer konumuna getirebilirsiniz.
  • Chiller (Sıfır derece bölmesi konumu):
Bu konuma aldığınızda ürünün iç ısısı yaklaşık 3 ila -2 derece arasında olur. Kısa sürelerle et ya da balık saklamak için uygundur. Düğme bu derecedeyken yiyecekleriniz donmaz, beklemeden pişirebilirsiniz.

15-20 saatlik zaman aralığında toplam 50 kilo veya 50 litreyi geçmeyecek şekilde yiyecekleri azar azar yerleştirebilirsiniz. Düzenli yüklemeyi yaptıktan ve ürün yeterli soğukluğa ulaştığında kırmızı tuş üzerindeki lamba kendiliğinden sönecektir.

Ürünü çalıştırırken mutlaka içindeki tıpayı çıkardığınıza emin olun. Dondurucu olarak çalıştırmak için düğmeyi sağa doğru çevirerek Freezer konumuna getirebilirsiniz.
  • Freeze (Dondurucu konumu):
Bu konuma aldığınızda ürünün iç ısısı -18 derece civarında olacaktır. Donmuş yiyeceklerinizi uzun süre saklamanızı sağlar.

Donmamış gıdalarınız için en az 20 saat bu konumda çalışması gerekir. Ürünü çalıştırırken mutlaka içindeki tıpanın takılı olduğuna emin olun. Ürün yeterli soğukluğa ulaştığında kırmızı tuş üzerindeki lamba kendiliğinden sönecektir.
Daha Fazla Arayın