Arçelik Pişirici modellerinde SİZE ÖZEL indirimler almak ister misiniz?

Size özel indirimler tanımlamamızı ister misiniz?

Arçelik A.Ş.'nin hizmet, özel teklif ve kampanyalarının pazarlama iletişimi faaliyetleri ile buna benzer davet, tanıtım, kutlama ve anket uygulamaları da dahil olmak üzere her türlü ticari elektronik iletinin gönderimi amacıyla benimle iletişime geçmesine ve verilerinin belirtilen amaçlar doğrultusunda paylaşılmasına ve işlenmesine izin veriyorum.

MC 6056 I Gurme Şef™ Çok Amaçlı Pişirici

Çok Amaçlı Pişirici

 • KUZU BUT

   

  Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin Sote modunda ve 180 °C’de sıvı yağı 4-5 dk. kadar ısıtın. Kuşbaşı etin bütün yüzeylerini ısınan haznede birkaç dakika mühürleyerek karamelize edin. Hazneye; kabuklarını soyarak rastgele iri küpler şeklinde (mirepoix) doğradığınız havuçları ve kereviz sapını, arpacık soğanlarını (bütün) ve ezilmiş sarımsakları alarak 8-10 dk. kadar soteleyin. Soteleme devam ederken sirke, pekmez ve kaynar et suyunu ilave edin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Kısık Ateşte Pişirme moduna alıp basıncı en yüksek seviyeye, sıcaklığı ise 140 °C’ye ayarladıktan sonra 40 dk. kadar pişirme gerçekleştirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

  ETLİ KURU FASULYE

   

  Geniş bir kabın içerisine kuru fasulyeleri alın. Üzerini geçecek kadar ılık su ve 2 yemek kaşığı tuz ilave ederek kabın ağzını kapatın ve 1 gece oda sıcaklığında bekletin. Ertesi gün fasulyeleri 3-4 defa temiz sudan geçirerek fazla tuzundan arındırın. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine zeytinyağını ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye kuzu gerdanları ilave edip renkleri koyu hale gelene kadar soteleyin. Domates ve biber salçasını ilave ederek soteleme işlemine devam edin. Küçük boy küpler halinde doğradığınız soğanları, biberleri, domatesi ve kıyılmış sarımsakları ekleyip 8-10 dk. kadar soteleyin. Hazneye fasulyeleri ve tüm karışımın üzerini geçecek kadar kaynar suyu ilave edip pul biber, toz şeker, tuz ve karabiberi de ekledikten sonra Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Düdüklü Baklagiller moduna alın ve yüksek basınçta 25 dk. kadar pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

  BADEMLİ YASEMİN PİLAVI

   

  Bademleri temiz bir kaba koyarak üzerini geçecek kadar kaynar su ekleyin ve kabuklarının yumuşaması için 7-8 dk. kadar bekleyin. Yumuşayan kabukları temizleyin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine tereyağı ve bademi ekleyip renkleri dönene kadar soteleyin. 4-5 defa temiz su ile yıkayarak fazla nişastasından arındırdığınız pirinçleri hazneye alın ve soteleme işlemine devam edin. Pirinçler şeffaflaştığında kaynar suyu ilave edin. Tuz, karabiber ve defne yaprağını ekledikten sonra Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin kapağını kapatın ve Buharda Pilav modunda çalıştırın. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

  SÜZME YOĞURT

  Malzemeleri Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesine koyun ve Yoğurt modunda çalıştırın. Bir tülbente tüm yoğurdu alın ve bir gece buzdolabında süzülmesi için bırakın. Afiyet olsun!

  SAÇ KAVURMA

   

  Kuzu kuyruk yağını orta boy küpler halinde doğrayın. Kuzu budu iri küpler halinde doğrayın. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesinin (soğuk hazne, ön ısıtma yapılmamış) içerisine kuyruk yağını koyun ve 150 °C’de Sote moduna alın. Kuyruk yağları eriyip akışkan bir kıvama geldiğinde, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’ye alın ve 3-4 dk. kadar bekleyin. Isınan yağa etleri ekleyin ve 7-9 dk. kadar renkleri dönene kadar soteleyin. Etler sularını salıp tekrar çektiğinde biberleri jülyen doğrayın ve hazneye ekleyip sotelemeye devam edin. Sarımsakları 4’e bölüp ekleyin ve sotelemeye devam edin. Tuz ve baharatları ekleyip sotelemeye devam edin. Domateslerin kabuklarını soyun ve küçük boy küpler haline doğrayıp hazneye ekleyin. Bir kap içerisinde domates salçası ve suyu çırpın, ardından hazneye ekleyerek 2-3 dk. kadar pişirin. Afiyet olsun!

  VİŞNE REÇELİ

  Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesinin içerisine şeker ve vişneyi ekleyip 60 dk. oda sıcaklığında bekletin (Eğer vişneler suyunu salmadıysa süreyi uzatabilirsiniz). Haznenin içerisine baharatları ekleyip Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Reçel modunda 120 °C’de çalıştırın. Reçel kaynamaya başladığında sıcaklığı 100 °C’ye indirin ve 30 dk. süresince pişirmeye devam edin. Pişirme sırasında reçel üzerinde oluşan köpüğü bir kaşık yardımıyla alın. 28. dakikada limon suyunu ekleyip karıştırın. Afiyet olsun!

  BÜRYAN KEBABI

  Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine sıvı yağı ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye, tuz ve karabiber ile lezzetlendirdiğiniz gerdan ve incikleri ilave edip renkleri koyu hale gelene kadar her bir yüzeyini mühürleyin. Mühürlenen etleri hazne dışına alın. Tandır aparatını hazneye yerleştirin ve kaynar suyu ilave edin. Gerdan ve inciği önce yağlı kağıtla sonrasında da alüminyum folyoyla kaplayıp aparatın üzerine yerleştirin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Tandır moduna alıp 120 dk. pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

  PATATESLİ TAVUK BAGET

   

  Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine zeytinyağını ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye tavuk bagetleri ilave edip renkleri koyu hale gelip karamelize olana kadar soteleyin, ardından haznenin dışına alın. Kabuklarını soyarak rastgele iri küpler şeklinde (mirepoix) doğradığınız havuçları, soğanları ve kıyılmış (mince) sarımsağı da ilave ederek 4-5 dk. kadar daha soteleyin. Hazneye baget ve patatesleri yerleştirip üzerini geçecek kadar kaynar suyu ilave edin. Tuz ve karabiberi ilave edin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Düdüklü Et/Tavuk modunda yüksek basınca alın ve 20 dk. pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

  PATATESLİ KUZU HAŞLAMA

   

  Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine sıvı yağı ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye etleri ilave edip renkleri koyu hale gelip karamelize olana kadar soteleyin, ardından haznenin dışına alın. Kabuklarını soyarak rastgele iri küpler şeklinde (mirepoix) doğradığınız havuçları, soğanları ve kıyılmış (mince) sarımsağı da ilave ederek 7-8 dk. kadar soteleyerek karamelize edin. Hazneye etleri ve patatesleri yerleştirip üzerini geçecek kadar kaynar suyu ilave edin. Tuz ve karabiberi ilave edin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Yahni/Tencere Yemeği modunda yüksek basınca alın ve 40 dk. pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun.

  POŞE SOMON
   

  Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesine bir tabak yerleştirdikten sonra içerisine tüm malzemeleri ekleyin. Somonların üzerini geçecek kadar zeytinyağını ilave edip Poşe modunda 45 °C’de haznenin kapağı açık olacak şekilde 35 dk. pişirin. Servis öncesinde zeytinyağından aldığınız somonları kurulayın. Afiyet olsun!

 • Kişiselleştirme İmkanı Otomatik yemek programlarına bağlı kalmaksızın, sıcaklık ve zaman ayarlarını kişiselleştirerek kendi pişirme programınızı yaratabilir, leziz tarifler hazırlayabilirsiniz.
  10 farklı otomatik yemek programı 10 farklı otomatik pişirme programı ile gurme lezzetlerin tadını çıkarın! Dilediğiniz yemeği seçin, seçtiğiniz yemeğe uygun programı ayarlayın ve gerisini ona bırakın. 10 farklı pişirme ayarı tek bir tencerede çok amaçlı ve pratik kullanım sağlar.
  Zamanlayıcı Zamanlayıcı özelliği sayesinde yemek pişerken başında beklemeyi gerektirmez, erteleme fonksiyonu ile istediğiniz sürede pişirme sağlar.
  Basınçlı Pişirme Özelliği Basınçlı pişirme özelliği ile zamandan tasarruf ederek pişirme sağlayan düdüklü et/tavuk ve baklagil programı.
  Tandır Programı Özel tandır aksesuarı ve tandır programı ile uzun sürede pişen etleri çok daha kısa sürede lezzetli bir şekilde pişirme imkanı sunar.
 • 31.6 cm 33.7 cm
  • Derinlik
   34.9 cm
  • Genişlik
   33.7 cm
  • Yükseklik
   31.6 cm
  • Detaylı Özellikleri
   Göster

  Seçtiğiniz ürünle ilgili detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz

  Ürünün boyutları, teknik özellikleri ve ürünün sahip olduğu gelişmiş teknolojileri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  Detaylı Özellikleri

  Genel Özellikler

  • Basınç Kontrolü
   Var
  • Sıcak Tutma
   Var
  • Ön Tanımlı Program
   10
  • Tandır Aparatı
   Var
  • Zamanlayıcı
   Var
  • Güç
   1100  W
  • Tencere Kapasitesi
   5.5  L
  • Buharda Pilav Fonksiyonu
   Var
  • Düdüklü Baklagiller Fonksiyonu
   Var
  • Düdüklü Et / Tavuk Fonksiyonu
   Var
  • Kısık Ateşte Pişirme Fonksiyonu
   Var
  • Poşe Fonksiyonu
   Var
  • Reçel Fonksiyonu
   Var
  • Sote Fonksiyonu
   Var
  • Tandır Fonksiyonu
   Var
  • Yahni / Tencere Yemeği Fonksiyonu
   Var
  • Yoğurt Fonksiyonu
   Var
  • Tarif Kitabı
   Var
 • Ortalama Puan
  0
  0 Yorum
  Tüm Yorumları Gör
  Mükemmel
  0%
  Çok İyi
  0%
  İyi
  0%
  Fena Değil
  0%
  Çok Kötü
  0%
  • Tümü
  • Son 3 Ay
  • PUANA GÖRE

  Yorumlar

  Bu ürüne bakanlar bunlara da baktı

  Son Baktığınız Ürünler

  ARÇELİK

  Yardımve Destek

  • Sıkça sorulan sorular
   ile ürün kullanımlarındaki sorularınızı yanıtlıyoruz.

  • Ürün tanıtım videolarımızı 
   buradan izleyebilirsiniz.

  • Arçelik’ten Tam Destek 
   +90 544 444 0 888 ile WhatsApp'tan veya
   444 0 888 ile 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

  • Uzman yardımlarımız ile ürünleri tanımak artık daha kolay.