İndirime Kalan Süre
Gece Sürprizi indirimlerinden Çarşamba günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
online uzman

Mağazadaki uzmanlarımızla canlı görüşün!

3 ürün listelendi.

4K OLED TV

Imperium 9 OLED A65 OLED D 975 A / 65” OLED 4K UHD Google TV
4K OLED TV

 • Micro Dimming Teknolojisi : Var
 • Android İşletim Sistemi : GO
 • Çözünürlük : ULTRA HD
 • İnç/Ekran Boyutu : 65'/164 cm
67.949 TL
62.949 TL Oliz'e Özel
Seçili Beyaz Eşya ile Birlikte Seçili Kurutma Makinesi Alımına 9.000TL İndirim !

Imperium 9 OLED A55 OLED D 975 A / 55” OLED 4K UHD Google TV
4K OLED TV

 • Micro Dimming Teknolojisi : Var
 • Android İşletim Sistemi : GO
 • Çözünürlük : ULTRA HD
 • İnç/Ekran Boyutu : 55'/139 cm
49.249 TL
44.249 TL Oliz'e Özel
Seçili Beyaz Eşya ile Birlikte Seçili Kurutma Makinesi Alımına 9.000TL İndirim !

Imperium A55 OLED C 970 BE / 55" 4K Android
4K OLED TV

 • Micro Dimming Teknolojisi : Var
 • Android İşletim Sistemi : Var
 • Çözünürlük : ULTRA HD
 • İnç/Ekran Boyutu : 55'/139 cm
46.949 TL
41.949 TL Oliz'e Özel
Seçili Beyaz Eşya ile Birlikte Seçili Kurutma Makinesi Alımına 9.000TL İndirim !
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

4K OLED TV'lerle Görsel Şöleni

Günlük hayatın vazgeçilmez unsuru hâline gelen televizyonlar, yeni modelleriyle görsel performansın üst seviyede olmasını sağlıyor. Gelişen televizyon teknolojileri seyir keyfini yükseltirken dizi, film ve programların en yüksek uyumlulukla izlenmesini de sağlıyor. 4K OLED TV modelleri de sahip oldukları özelliklerle evlere tam bir görsel şölen havası kazandırıyor. Peki, bu televizyonların, diğer modellere göre farkları neler? OLED TV teknolojisi, sahip olduğu hangi unsurlarla diğer televizyonlardan ayrılıyor? 

4K OLED TV Nedir?

OLED kavramının açılımı “Organic Light-Emitting Diote” şeklindedir. Türkçe karşılığı ise “Organik Işık Yayan Diyot” anlamına gelir. OLED piksellerinin yayıcı özelliğe sahip olduğunu bu açılımdan kolayca anlayabiliriz. Bu sayede elektrikle beslendikleri zaman tek bir diyot ile hem ışık hem de renk üretebilirler. Yani ışık yayan diyotlar, rengin de ışığın da aynı oranda yüksek performans sunmasını sağlar.

 

OLED TV modellerinde gördüğünüz her bir piksel hem renk hem de ışık kaynağı görevi görür. 4K görüntü kalitesi ile çok yüksek siyahlık seviyelerine ulaşabilmelerini de piksel bazında sahip oldukları bu rakipsiz güce borçludur.

Yüksek Görüntü Kalitesi

HD teknolojisi, 720 piksellik çözünürlüğü içeriyordu. Full HD ekrana sahip televizyonlar da 1080 piksel çözünürlüğe ulaşmıştı. 4K OLED TV teknolojisi ise Full HD televizyona kıyasla dört kat daha fazla piksele sahiptir. Böylece 4K görüntü kalitesi konusunda çıtayı çok daha yukarıya çıkarır. Her bir sahnenin en küçük ayrıntısına varıncaya kadar kusursuz, gerçekçi bir görüntüyle izlenmesini sağlar.

İnce Tasarım

Görsel algıyı bu kadar önemseyen bir televizyonun, görünümünü önemsememesi beklenemezdi. OLED özelliğe sahip Arçelik TV modelleri, çerçevesiz zarif tasarımlarıyla modern yaşam alanlarına muazzam uyum gösterir.

4K OLED TV Akıllı Özellikleri

Teknolojiyi yakından takip eden 4K OLED televizyon modellerinde pek çok farklı akıllı özellik bulunur. Bu özelliklere yakından bakacak olursak:

 
 • Dolby Vision: Dolby Vision, dinamik bir HDR formatıdır. Temel çalışma prensibi ise şu şekildedir: En parlak ve en karanlık noktaların arasındaki derinliği ortaya çıkarır. Böylece gözün gördüğü detayı artırır. Bu formatı destekleyen içerikler, 4K OLED TV modellerinde yüksek çözünürlüklerle görünür. 
 
 • WCG: Geniş renk dünyasına dahil olmanızı sağlayan, en canlı renkleri ulaştırarak gerçekçi görüntü kalitesini yakalayan Renk Geliştirme Teknolojisi, Arçelik 4K OLED TV’lerde bulunur.
 
 • HDR 10+ Teknolojisi: Standart HDR10’a kıyasla sahnelerde daha gelişmiş iyileştirmeler sunan HDR10+ teknolojisi de Arçelik 4K OLED TV özelliklerinden birisidir. Bu teknoloji sayesinde görüntünün ışık düzeyi analiz edilerek en parlak ve en karanlık kısımların daha koyu veya daha parlak görülmesi sağlanır. Bu da görüntüyü daha canlı hâle getirir.

OLED Teknolojisi

Televizyonunuzda izlediğiniz bir görüntüyü daha canlı hâle getirerek olabilecek en mükemmel düzeye çıkarabilmenizin yolu OLED teknolojisinden geçer. Büyüleyici detaylara erişebileceğiniz, mükemmel siyah tonları yakalayacağınız bu teknoloji sayesinde görüntünün olmadığı karanlık sahneler gerçekten de %100 siyah kalacak, sahneye yansıyan renkler çok daha canlı görünecek. Böylece izlediğiniz sahneyi adeta yaşayacaksınız.

OLED TV ve LED TV Arasındaki Farklar

LED TV modelleri ile OLED TV’ler arasındaki belli başlı farklar şu şekilde:

 
 • OLED TV’ler, geleneksel LED TV’lere kıyasla koyu siyah üretme kabiliyeti mükemmele yakındır. 
 • Çok aydınlık bir odada LED TV’lerin parlaklık seviyesi OLED TV’lere kıyasla daha başarılıdır. Ancak loş veya karanlık odalarda OLED TV’nin gösterdiği performans tartışılmayacak kadar başarılıdır.
 • İki televizyon teknolojisinde de renk doğruluğu oldukça başarılıdır ve ikisi de HDR içeriklerin gereksinim duyduğu geniş renk gamına sahiptir. LED modeller parlak ve canlı renklerde baskın gücünü ortaya koyabilirken renk dağılımının koyu tarafında OLED modeller daha başarılıdır. 
 • OLED TV’ler, ışık yayan diyotlar sayesinde görüntü kalitesini her açıdan mükemmel kılar. Ekranın sağ ve sol tarafına doğru görüntünün bozulması ve renklerin soluklaşması gibi durumlar, LED TV’lerde zaman zaman yaşanabilse de OLED TV’lerde böyle bir durum yoktur.

Farklı Ekran Boyutu Seçenekleri

Sahip olduğu farklı ekran boyutu seçenekleriyle Arçelik TV modelleri 55 inç ve 65 inç gibi pek çok alternatif sunar. Alanınauygun olacak şekilde 4K OLED TV ekran boyutları arasından en doğru seçim yapılabilir. 4K OLED TV fiyatları arasında farklılık olmasının nedeni de sahip oldukları özelliklerle birlikte bu boyut farkıdır. 

4K OLED TV Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

4K OLED TV alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur: 

 
 • Öncelikle evinizin aydınlatma unsurlarını televizyonunuzdan alacağınız performansı maksimuma çıkaracak şekilde değerlendirmelisiniz. Yani OLED televizyonunuzu yerleştireceğiniz yer biraz loş olmalı. Böylece daha yüksek verimlilik elde edebilirsiniz.
 • Alacağınız 4K ULTRA HD OLED TV modelinin sahip olduğu teknolojileri iyi incelemelisiniz. Işık düzeyine önem veren, görüntü kalitesini daha canlı renklerle yükseltmeyi sağlayan, micro dimming teknolojisine sahip OLED TV modellerini tercih ederseniz üstün görüntü kalitesine ulaşabilirsiniz.
 • Ekran teknolojileri kadar ekranın boyutu da önemlidir. Televizyonunuzun, evinizde yerleştireceğiniz bölgeye boyut olarak uyum sağlayacağından emin olmalısınız.

Arçelik Güvencesi ile OLED TV'nizin Keyfini Çıkarın

4K OLED TV teknolojisi, Arçelik güvencesi ile bir araya geldiğinde sunduğu görsel şölen keyfi birkaç kat artıyor. Çünkü sunduğu özelliklerle görüntüleri daha gerçekçi, renkleri daha canlı görmeniz ve kendinizi izlediğiniz sahnenin bir prası olarak hayal etmeniz mümkün. Üstelik Arçelik’te bütün televizyonlar 3 yıl garantili olduğu için bu görsel şölen uzun süre güvence altında olur. Yaygın servis ağı desteğinin yanı sıra Türkiye’de sadece Arçelik’te olan parlak pikselsiz ürün garantisi ile televizyonunuzun keyfini uzun süre çıkarabilirsiniz!