Klima filtresi nasıl temizlenir?

Klimanızın filtre temizliğiyle ilgili aşağıda önereceğimiz adımları izleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Yardım mı gerekli?

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Teknik Destek ve Servis Randevusu

Filtreler kirli olduğu zaman da yeterli ısıtma yapmayacaktır. Filtre temizliği ve filtrenin cihaz üzerindeki yeri klimanızın modeline göre farklılık gösterebilir.

Filtresi iç ünitenin tavan bölümündeyse, öncelikle klima sigortasından ya da dairenizin içindeki sigorta panosundan klimaya gelen enerji kapatılarak elektrik bağlantısı kesilmiş olmalı.

Klimanın üst kısımdan ulaşacağınız filtreyi tutamaklarından tutup hafifçe yukarı doğru çekerek çıkartın. Filtrelerde biriken tozları elektrikli süpürge ile çekerek, ya da ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Temizleme yöntemi olarak ılık suda yıkamayı tercih ettiyseniz nem kokusu olmaması için gölgede kurutarak tekrar yerine takın.

Filtresi iç ünitenin ön panelindeyse, öncelikle klima sigortasından ya da dairenizin içindeki sigorta panosundan klimaya gelen enerji kapatılarak elektrik bağlantısı kesilmiş olmalı.

Filtreyi çıkartmak için ön panelini, sağ ve sol alt köşe noktalarından tutarak kendinize doğru çekerek açın. Hava filtresini alt kısımlarından tutarak hafifçe yukarı çekerek çıkartın. Filtrelerde biriken tozları elektrikli süpürge ile çekerek, ya da ılık suyla yıkama yaparak temizleyebilirsiniz. Temizleme yöntemi olarak ılık suda yıkamayı tercih ettiyseniz nem kokusu olmaması için gölgede kurutarak tekrar yerine takın.

Uyarı!!! Filtre çıkartma işlemi modele göre değişkenlik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ürünün kullanım kılavuzunu kontrol edin.


Daha Fazla Arayın