Çamaşır makinesindeki kötü kokuları nasıl önleyebilirim?

Çamaşır makinesindeki kötü kokuları önlemek için yapabileceklerinizi aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yardım mı gerekli?

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Teknik Destek ve Servis Randevusu

Deterjan ve yumuşatıcılar yüksek ısıda daha iyi çözülen kimyasallardır. Yıkama işlemini sürekli düşük ısılarda yapıyorsanız temizleyiciler tamamen çözülemiyor ve kalıntı bırakıyor olabilir. Deterjan ve yumuşatıcı haznesinde biriken kalıntılar zamanla küf ve bakteri oluşumuna neden olarak istenmeyen kokular yaratabilir. Deterjan kalıntılarını temizlemek için hazneyi yerinden çıkararak elinizde sıcak suyla yıkayın. Çamaşır makinenizi zaman zaman yüksek ısıda çalıştırarak kötü kokulara neden olan deterjan kalıntılarının oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Çamaşır makinenizdeki nem de zamanla kötü koku oluşumuna neden olabilir. Yıkama işlemi bittikten sonra ıslak çamaşırlarınızı makinenin içinde uzun süre bekletmemeye özen gösterin. Ayrıca içi kuruyana kadar cihazınızın kapağını aralık bırakmak da koku oluşumunu engelleyecektir.

Kazan temizleme programı bulunan bir Arçelik çamaşır makinesi kullanıyorsanız, kullanım sıklığınıza göre 4 ya da 6 ayda bir bu özelliği kullanarak cihazınızı temizleyebilir ve koku oluşumunu engelleyebilirsiniz.
Daha Fazla Arayın