Klima kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Klimanızı kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yardım mı gerekli?

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Teknik Destek ve Servis Randevusu

Klimanızın uzun ömürlü olması ve performansını koruması için temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Klimanızın genel temizliği ve filtre temizliğine dair detaylı bilgiye ilgili sorularımızdan ulaşabilirsiniz.

Otomatik Temizleme fonksiyonu

Klimanızı uzun süre kullanmayacağınız durumlarda "Otomatik Temizleme" fonksiyonunu etkin hale getirebilirsiniz. Arçelik klimalarda bulunan "Otomatik Temizleme" fonksiyonu, cihaz kapatıldıktan sonra iç ünite fanının 30 dakika daha çalışmasını sağlar. Böylece soğutma sırasında eşanjörde (akışkanlar arası ısı transfer aleti) oluşan nem buharlaşır. Fan yüzeylerinin temiz ve kuru kalması klimanızın verimliliğinin uzun yıllar korunmasına yardımcı olur. Eşanjör temizliği için en yakın yetkili servise başvurabilirsiniz.

Ortam ısısını ayarlamak

Ortam ısısını ayarlarken klimanızın gücünü ya da derecesini sürekli artırmak ve azaltmak cihazın gerekenden fazla enerji harcamasına neden olur. Özellikle Inverter teknolojisine sahip klimalar istenilen ortam sıcaklığına en kısa sürede erişmek için performanslarını gerektiği gibi artırıp sonrasında daha az enerji harcayarak ortam sıcaklığını korurlar. Hem soğutma hem de ısıtma modunda klimayı istenen sıcaklıktan daha düşük ya da yüksek bir değere ayarlamak gereksiz enerji sarfiyatına neden olur.
Daha Fazla Arayın