Termosifonu kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Termosifonlar doğru kullanıldıkları ve bakımları düzenli yapıldığı takdirde uzun yıllar niteliklerini korur. Termosifonunuzu kullanmaya başlamadan önce kullanım kılavuzunu okumanız gerekir.

Yardım mı gerekli?

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Teknik Destek ve Servis Randevusu

Termosifonunuzun enerji verimliliği, ayarlandığı dereceye göre değişkenlik gösterir. Çok fazla sıcak su gerekmeyen yaz aylarında termosifonunuzu 50 Santigrat dereceye ayarlamak yeterli olacaktır. Kış aylarındaysa en fazla 60 Santigrat derece seviyesinde kullanabilirsiniz. Bundan daha yüksek sıcaklıklar cihazın elektrik sarfiyatını artırır.

Termosifonların kazanları ısı yalıtımlı olarak üretilir. Bu sayede kazandaki su 24 saate kadar sıcaklığını korur. Bir kazan suyu tekrar ısıtmak için gereken enerji, suyu sıcak tutmak için gerekenden çok daha fazladır. Dolayısıyla, uzun süre kullanmayacağınız durumlar dışında termosifonunuzu kapatmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Termosifonunuzu en güvenli, verimli ve ekonomik şekilde kullanmak için düzenli bakım yaptırmanız gerekir. Şebeke suyundaki kireç zaman içinde rezistansın kireçlenmesine neden olabilir. Bu durumda termosifon suyu daha geç ısıtır ve daha fazla enerji tüketir.
Daha Fazla Arayın