3D Secure şifresi nasıl tanımlanır?

Bilgilerinizin güvenliği için internet sitemizden yaptığınız alışverişlerin ödemesi sadece 3D Secure ile yapılabilmektedir. 3D Secure şifresiyle sorun yaşadığınızda öncelikle kredi kartınızın ait olduğu bankayla görüşebilirsiniz.

Yardım mı gerekli?

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Teknik Destek ve Servis Randevusu

3D Secure şifresi nasıl tanımlanır?

3D Secure şifresi, kredi kartı sağlayıcısı banka aracılığıyla tanımlanır. Bu işlemi doğrudan bankanızın web sitesi üzerinden ya da yaptığınız alışverişlerin ödemesini tamamlamadan hemen önce açılan, bankanıza ait ekrandaki şifre alma bağlantısına tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızı bir kez 3D Secure sistemine kayıt ettirdikten sonra bu işlemi tekrarlamanız gerekmez.

3D Secure (3 Boyutlu Güvenlik Sistemi) nedir?

3D Secure, Visa ve Mastercard tarafından internet alışverişlerinde güvenliği artırmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sistem müşteri, kart sağlayıcısı banka ve e-ticaret sitesi arasındaki bilgi akışını özel bir şifreleme yoluyla gerçekleştirir. Böylece, kart sahteciliği ve çalıntı kart kullanımının önüne geçilir ve güvenliğiniz koruma altına alır.

3D Secure kullanılarak yapılan ödeme işlemlerinde, alışveriş yaptığınız e-ticaret sitesi sizi bankanızın web sitesine yönlendirir. Bazı bankalar bu ekranda, yönlendirildiğiniz ekranın kaynağının gerçekten bankanız olduğunu teyit edebilmeniz için önceden belirlediğiniz güvenlik mesajını gösterir. Açılan ekranda kartınızın şifresini ve/veya CVV kodunu girmeniz istenir. Diğer bir yöntemdeyse, kredi kartınızla ilişkilendirilmiş cep telefonunuza tek kullanımlık bir akıllı SMS şifresi gönderilir ve bu şifreyi açılan ekrandaki alana girmeniz istenir.

Hangi yöntemin uygulanacağı, kredi kartınızın ait olduğu banka tarafından belirlenir.

Alışverişinizin ödemesi, 3D Secure aşamasını başarıyla tamamladıktan sonra gerçekleşir. Böylece, kredi kartı numaranız başka kişilerce biliniyor olsa bile, kart şifrenizi sadece siz bileceğiniz için ve 3D Secure onay mesajı kredi kartınızla ilişkilendirilmiş cep telefonuna geleceği için elektronik ortamda bilgilerinizin güvenliği korunmuş olur.

Daha Fazla Arayın