Kurutma makinesinin su tankının ışığı yanıyor; makine çalışmıyor

Kurutma makinenizin kullanımı sırasında beklemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarla ilgili yapabilecekleriniz konusunda size bilgi vermek istiyoruz.

Kurutma makinenizin su tankının ışığı yanıyor fakat makine çalışmıyorsa; size aşağıda önereceğimiz adımlarla yardımcı olabiliriz.

Makinenizin su tankı dolduysa çalışmayacaktır. Kurutma makinenizin kurutma işlemi sırasında çamaşırlardan aldığı nem yoğuşturulur ve ortaya çıkan su, su tankında birikir. Her kurutmadan sonra su tankının boşaltılması gerekir. Su tankını boşaltmak için öncelikle makinenizi fişten çekin ve elektrik bağlantısını kesin.

Eğer makinenizin ön yüzünde sağ üst köşede yer alan çekmece varsa onu kendinize doğru tamamen çıkana kadar çekip çıkarın. İçindeki suyu boşalttıktan sonra dikkatlice yerine yerleştirin. Ardından makinenizin "Başlat" tuşuna basarsanız makine çalışmaya başlayacaktır.

Üstte su tankı

User-added image

Eğer yoksa, makinenizin ön yüzünde en alt sağ köşede yer alan kapağı tırnaklarından tutarak yukarıdan aşağıya doğru açın. Açtığınız kısmın en altında yer alan su tankının çekmecesini kendinize doğru tamamen çıkana kadar çekip çıkarın. İçindeki suyu boşalttıktan sonra dikkatlice yerine yerleştirin. Ardından makinenizin "Başlat" tuşuna basarsanız makine çalışmaya başlayacaktır.

Altta su tankı

User-added image
Daha Fazla Arayın