Kurutma makinesinde HomeWhiz kurulumu ve kablosuz ağ bağlantı ayarı

HomeWhiz fonksiyonu makinenizi akıllı cihazınız ile uzaktan kontrol etmenizi ve izlemenizi sağlar. Akıllı cihazınızın uygulama marketinden indirebileceğiniz HomeWhiz uygulaması ile makinenizi uzaktan kontrol ederek dilediğiniz programı seçebilir; hızlı kurutma, kurutma seviyesi, çamaşır makinesindeki sıkma devri seçimi, kırışıklık önleme süresi gibi yardımcı fonksiyon ayarlarını yapabilir ve program başlatıp durdurabilirsiniz. Ayrıca akıllı cihaz üzerinden makinenizin ayarlar menüsündeki dil, parlaklık ve ses seviyesi ayarlarını yapabilirsiniz. Bu özelliklerin dışında, makinenizin mevcut durumunu, kurutma süresini, tank dolu ve kapak açık gibi uyarılarını da uygulama üzerinden izleyebilirsiniz.

HomeWhiz Kurulumu ve Kablosuz Ağ Bağlantı Ayarı

HomeWhiz fonksiyonunun kullanılabilmesi için gereken HomeWhiz uygulamasını akıllı cihazınızın uygulama marketinden indirin. HomeWhiz fonksiyonunu kullanabilmek için uygulamaya e-posta adresinizle üye olmanız ve makinenizin HomeWhiz kurulumunu yapmanız gerekmektedir.

İlk Kurulum:

  • Akıllı cihazınıza indirdiğiniz HomeWhiz uygulamasını açın. Daha önce üye olmadıysanız uygulamanın sizi yönlendireceği şekilde üye olun ve uygulamaya kullanıcı hesabınızla giriş yapın.
  • Uygulama ana sayfasındaki “ürün ekle/çıkar” ve sonrasında “ürünü ağa bağlama işlemi için buraya dokunun”u seçin.
  • Uygulamanın sizi yönlendireceği gibi Kırışık Önleme/Menü giriş düğmesine 3 saniye basarak
  • ayarlar menüsüne girin.

Ayarlar menüsüne girdiğinizde HomeWhiz tuşunun sağındaki ve solundaki tuşları kullanarak HomeWhiz Kurulumu’nu bulun.

  • HomeWhiz Kurulumu’nu HomeWhiz tuşuna basarak aktif hale getirin. Makinenizin ekranında “HomeWhiz Kurulumu: Açık” yazacaktır.
  • Uygulamanın sizi yönlendireceği şekilde kuruluma devam edin.Bu adımda makineniz kablosuz ağınıza bağlanacak ve uygulama üyeliğinize eşleştirilecektir.

Bağlantı kurulurken bağlantı sembolü yanıp sönecek ve ekranda “Bağlanıyor…” yazısı görünecektir.

Bağlantı kurulduğunda ise bağlantı sembolü sürekli olarak yanık durumda olacak ve ekranda “Bağlandı” yazısı görünecektir. Kurulumu tamamladığınızda Kırışık Önleme/Menü giriş düğmesine 3 saniye basarak ayarlar menüsünden çıkabilirsiniz.

Kablosuz Ağ Bağlantı Ayarı

HomeWhiz kurulumu yapılmış makinenizin kablosuz ağ bağlantısını tekrar kurulum yapmanıza gerek kalmadan açıp kapatabilirsiniz. Bunun için:

  • Ayarlar menüsüne girin.
  • HomeWhiz düğmesinin sağındaki ve solundaki düğmeleri kullanarak Kablosuz Bağlantı’yı bulun.
  • HomeWhiz düğmesine basarak açıp kapatabilirsiniz. Ekrandaki simgesi kablosuz bağlantı durumunu gösterir.

Makineniz simgesi yanıkken ağa bağlı, yanıp sönerken bağlanıyor, sönükken ise ağa bağlı değil durumundadır.

Daha Fazla Arayın