Buzdolabı yiyecekleri bozuyor

Buzdolabınızda iç aksam veya çalışma kaynaklı bir takım sorunlar oluşabilir ve bu sorunlar nedeniyle istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumun üstesinden gelmek için bazı adımları takip etmeniz gerekir.

Yiyeceklerinizi buzdolabınızda daha sağlıklı şekilde saklamak ve çürümelerine engel olmak için son kullanma tarihlerini kontrol edin. Ayrıca buzdolabı poşeti veya benzeri ince bir poşet ile ıslak olmayacak şekilde saklamaya özen gösterin.

Çürümeyi engelleyebilirsiniz

Sebzelerin nemlenmesi zamanla donmalarına ve çürümelerine neden olur. Bunun için sebzelerinizi kağıt poşet, buzdolabı poşeti veya delikli poşetle saklamaya dikkat edin. Bunun yanı sıra yapraklı sebzelerinizi kağıt havluya sararak da saklayabilirsiniz.

Neme dikkat edin

Islak olarak saklanan sebzeler nemden dolayı çabuk çürüyecektir. Sebzelerinizi yıkayarak buzdolabında saklamak istiyorsanız tamamen kuruttuğunuzdan emin olun.

Nem ayarını değiştirin

Buzdolabınızın sebzelik çekmecesinde bulunan nem kontrol sürgüsünü 'High' yazısının olduğu sol tarafa doğru çok fazla yaklaştırırsanız sebzeleriniz donup çürüyebilir. Sebzelerin ihtiyacı olan nem oranını sağlamak için sürgüyü ortaya çekebilirsiniz.
 
Daha Fazla Arayın