Mikrodalga kullanımında pratik ipuçları

Arçelik mikrodalga fırınınızın tek işlevinin donmuş pizza pişirmek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte mikrodalga fırınınızın hayatınızı kolaylaştıracak diğer özellikleri.

Soğan keserken gözyaşı dökmeye son! Soğanları doğramadan önce uç kısımlarını kesin ve 30 saniye boyunca, en yüksek derecede mikrodalga fırında ısıtın. 30 saniye sonunda soğanları çıkarın ve doğrayın. Gözlerinizin yaşarmadığını göreceksiniz.

Şekerlenmiş ve kristalleşmiş balı mikrodalgada ısıtarak eski haline döndürebilirsiniz. Bal kavanozunun kapağını açın ve mikrodalga fırında %50 güçte iki dakika ısıtın. Balın yeniden akışkan ve homojen yapısına döndüğünü göreceksiniz.

Limon sıkarken mikrodalga fırınınızdan yardım alın.
Mikrodalgaya koymadan önce ekmeklerinizi kâğıt havluya sararsanız, kâğıt nemi tutacak ve ekmeğiniz lezzetini koruyacaktır.

Sarımsaklarınızı soymadan önce tanelere ayırın ve mikrodalga fırında 15 saniye boyunca tam güçte ısıtın. Sarımsak dişlerindeki nem kabukları yumuşatır ve çok daha kolay soyulmalarına yardımcı olur.

Bayatlamış patates cipslerinizi kâğıt havluya sarın ve mikrodalga fırınınızda tam güçte 20 saniye boyunca ısıtın. Kâğıt havlu cipslerdeki nemi emecek ve cipslerin eski tadına dönmesini sağlayacaktır.
ARÇELİK

Yardımve Destek

 • Sıkça sorulan sorular
  ile ürün kullanımlarındaki sorularınızı yanıtlıyoruz.

 • Ürün tanıtım videolarımızı 
  buradan izleyebilirsiniz.

 • Arçelik’ten Tam Destek 
  +90 544 444 0 888 ile WhatsApp'tan veya
  0850 210 0 888 ile 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

 • Uzman yardımlarımız ile ürünleri tanımak artık daha kolay.