Paslanmaz çelik yüzeyleri temizlerken

Buzdolabı, fırın ve davlumbaz başta olmak üzere mutfakta sık sık karşımıza çıkan paslanmaz çelik yüzeylerin nasıl temizlenmesi gerektiği bir soru işaretidir. Yanlış malzeme seçimi ve hatalı temizleme yöntemleri inox olarak da bilinen paslanmaz çelik yüzeylerde çizilmelere ve kararmalara yol açabilir.

Öncelikle inox yüzeyleri temizlerken kullandığınız malzemelerin aşındırıcı kimyasallar içermediğinden emin olmalısınız. Yüzeyi silerken, sert fırçalar ya da bulaşık süngerinin aşındırıcı kısmı yerine yumuşak bir bez ya da bir sünger kullanarak olası çizilmelerin ve yıpranmaların önüne geçebilirsiniz. Temizlik işlemi bittikten sonra tüm yüzeyi yine yumuşak bir bezle iyice kurulayarak su lekelerini engelleyebilirsiniz.

Yüzeylerin sadece temiz olmasını değil, aynı zamanda ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız paslanmaz çelik için özel olarak geliştirilmiş cilaları kullanabilirsiniz. Kuru bir beze çok az miktarda bebek yağı, zeytinyağı ya da limon yağı döküp yüzeylere uygulayarak da yakın bir sonuç alabilirsiniz.

Dikkatle baktığınızda paslanmaz çelik yüzeyi oluşturan taneciklerin enine ya da dikine bir yön izlediğini görebilirsiniz. Temizleme ve cilalama sırasında yüzeyleri bu yönü takip ederek silerseniz daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.
ARÇELİK

Yardımve Destek

 • Sıkça sorulan sorular
  ile ürün kullanımlarındaki sorularınızı yanıtlıyoruz.

 • Ürün tanıtım videolarımızı 
  buradan izleyebilirsiniz.

 • Arçelik’ten Tam Destek 
  +90 544 444 0 888 ile WhatsApp'tan veya
  0850 210 0 888 ile 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

 • Uzman yardımlarımız ile ürünleri tanımak artık daha kolay.