Uzman Yardımı
Ürünlerimizin kullanımında dikkat edilmesi gerekenler, tavsiyeler, küçük dokunuşlarla deneyimlerinizi arttırabilirsiniz.
BUZDOLABI
  Sayfa:1/1  Ürün Sayýsý:6 
Yiyecekleri ne kadar zamanda tüketmeliyiz?

Gıdaların son kullanma tarihlerine dikkat ettiğinize eminiz. Peki yiyeceklerinizin tazeliklerini ne sürede yitirdiğini hiç düşündünüz mü? Her zaman taze yiyecekler tükettiğinizden emin olmak için sizin için derlediğimiz listeye bir göz atın. 

...devamını oku

Gıdaları buzdolabında saklama önerileri

Bazı yiyeceklerin buzdolabında saklanma koşulları diğerlerine göre farklılık gösterebilir. Alışılmışın aksine yumurtaları buzdolabınızın kapısındaki raflara yerleştirmek ya da meyveleri yıkayarak saklamak iyi bir fikir olmayabilir.

...devamını oku

Dondurulmaması gereken gıdalar

Dondurma işlemi bazı yiyeceklerin tatlarını kaybetmelerine ya da bozulmalarına neden olabilir. Pişmiş yumurta, yeşillikler ve sulu meyveler gibi bazı gıdaları dondurucuya koymamalısınız.

...devamını oku

Buzdolabınızı daha verimli kullanmak için

Birkaç küçük düzenlemeyle buzdolabınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz. Sıcak yiyecekleri buzdolabına koymadan önce soğumalarını beklemek gibi pratik yöntemlerle buzdolabınızın daha az enerji tüketmesini sağlayabilirsiniz.

...devamını oku

Buzdolabındaki kötü kokuları önlemek için
Siz de buzdolabı kokusundan şikayetçiyseniz birkaç basit yöntemle bu sorunun üstesinden
gelebilirsiniz. Düzenli temizlik dışında iyi çalışan bir hava filtresi ya da bir miktar elma sirkesi de kötü
kokularla mücadele etmenize yardımcı olabilir.

...devamını oku

Buzdolabına konmaması gereken gıdalar

Bazı yiyecekler buzdolabına konduğunda lezzetlerini yitirebilir hatta yenemez hale gelebilir. Şaşırtıcı gelebilir ancak patates, çikolata, bal gibi bazı gıdalar oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

...devamını oku

  Sayfa:1/1  Ürün Sayýsý:6 
ARÇELİK
Yardım ve Destek