Sıkça Sorulan Sorular
Tüm ürünlerimiz hakkında sıkça sorulan sorular ve cevaplarına bu sayfadan erişebilirsiniz.
FIRIN
  Sayfa:1/1  Ürün Sayýsý:3 
Fırın nasıl temizlenir?

Düzenli temizlik fırınınızın kullanım ömrünü uzatır, beklenmedik sorunlarla karşılaşma ihtimalini düşürür ve performansını korur. Temizliğe başlamadan önce fırınınızı fişten çekmeyi unutmayın.

Her kullanımdan sonra fırınınızı temizleyerek yiyecek artıklarının birikmesini ve zorlu kirler oluşturmasını engelleyebilirsiniz. Biriken kirler sonraki kullanımlarda yanarak kötü kokulara ve dumana neden olabilir. Fırınınızın iç ve dış yüzeylerini aşındırıcı olmayan bir deterjan ve yumuşak bir bez ya da süngerle silebilirsiniz.

Buharlı Temizleme, Katalitik Yan ve Arka Duvarlar ya da Pirolitik Kendi Kendini Temizleme gibi bazı Arçelik fırınlarda bulunan özellikler, fırın temizliğini kolaylaştırır. Buharlı Temizleme programı kirleri buharla yumuşatırken yan ve arka duvarda bulunan katalitik paneller sıçrayan yağları emerek temizliğe yardımcı olur. Pirolitik Kendini Temizleme programıysa fırın içi ısısını 480 0C’ye kadar yükselterek yağ ve kirleri yakar ve küle dönüştürür.

...devamını oku

Bu içerik yararlı oldu mu?
Geri bildiriminiz için teşekkürler.
Fırınım çalışırken duman çıkarıyor. Sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Fırınınızı ilk kez çalıştırıyorsanız, dumanın kaynağı üretim sürecinden kalan yağ ve koruyucu madde kalıntıları olabilir. İlk kullanımda bu kalıntıların yanarak duman oluşturması normaldir. Duman oluşumu sonraki kullanımlarda da devam ediyorsa, sorun önceki kullanımlardan arta kalan yemek artıkları ve yağlar olabilir. Fırınınızı düzenli olarak temizleyerek bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Temizlik sonrasında koyu renkli ve yoğun bir duman çıkmaya devam ediyorsa, fırınınızı hemen kapatıp en yakın yetkili servise başvurmanız gerekir.

...devamını oku

Bu içerik yararlı oldu mu?
Geri bildiriminiz için teşekkürler.
Fırınım yemeklerin her yerini eşit pişirmiyor. Sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

İdeal pişirme için fırındaki hava dolaşımının sorunsuz olması son derece önemlidir. Farklı pişirme yöntemleri ya da daha kolay bir temizlik için fırınınızın içinde alüminyum folyo kullanıyor olabilirsiniz. Ancak özellikle fırının en alt rafında kullanılan alüminyum folyo, ısıyı geri yansıtarak fırın içindeki ısı ve hava akışının kontrol edilmesini zorlaştırır. Bu da yemeklerin eşit oranda pişmesine engel olabilir.

Fırınınızı kapasitesinden fazla doldurmanız da hava dolaşımını etkiler. Aksayan hava akımı, fırınınızın bazı kısımlarının diğerlerinden daha sıcak olmasına yol açabilir. Bu da yemeğinizin farklı kısımlarının farklı oranda pişmesine neden olabilir. Kullanma kılavuzundan fırınınızın bir seferde pişirebileceği yemek miktarını öğrenerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Fırın tepsi ve ızgaralarının fırın içinde düz bir şekilde konumlandırılması da eşit pişirmeye yardımcı olur. Tepsi ve pişirme kaplarının doğru yerleşimi için fırınınızın kullanma kılavuzuna başvurabilirsiniz.

Tüm bu önerilere rağmen yemekleriniz eşit şekilde pişmiyorsa fırınınızın turbo motoru ve rezistanslarının doğru çalıştığından emin olun. Eğer bu parçalarda bir problem olduğunu düşünüyorsanız en yakın yetkili servise başvurmanız gerekir.

SURF Pişirme teknolojisine sahip bir Arçelik fırın kullanıyorsanız üç tepsiye kadar farklı yemeği kokuları ve tatları birbirine karışmadan, aynı anda ve eşit seviyede pişirebilirsiniz. SURF Pişirme teknolojisinde yan duvarlardaki deliklerden tepsilerin altına ve üstüne sıcak hava üflenir. Bu sayede fırının tüm noktaları eşit olarak ısınır ve homojen bir pişirme elde edilir. Aynı zamanda yemeklerin kokuları birbirine karışmaz.

...devamını oku

Bu içerik yararlı oldu mu?
Geri bildiriminiz için teşekkürler.
  Sayfa:1/1  Ürün Sayýsý:3 
ARÇELİK
Yardım ve Destek