Güneş Enerjisi

Enerji Tasarrufu ve Enerji Verimliliği Nedir? Nasıl Sağlanır?

Enerji verimliliği; konfor koşullarından, performanstan, üretim kalitesinden ve miktarından ödün vermeden, tüketilen enerjiyi en aza indirmektir. Enerji tasarrufu ise bu unsurlardan bir miktar ödün vererek enerji tüketimini aşağıya çekmektir.

Günümüzde, en büyük enerji ihtiyaçlarımızdan biri elektrik enerjisidir. Elektrik enerjisini ev aletlerimizden teknoloji ürünlerimize, ısıtma ve soğutma ihtiyacımızdan otomobillere kadar hayatımızın her alanında tüketmekteyiz. Bizim amacımız enerji tasarrufu değil, enerji verimliliği sağlamaktır.

Enerji verimliliği konusundaki en büyük adım ise bu elektriği kendi kendimize üretebilmektir. Arçelik Solar Enerji Sistemleri sayesinde elektriğimizi evimizde, iş yerimizde, otelimizde veya üretim tesisimizde kendimiz üretmemiz mümkün.

 

        

Neden Güneş Enerjisi?


Çünkü doğaya saygılı, sürdürülebilir enerji.
Güneş enerjisi atık üretmeyen sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır.  Güneş enerjisi ile havayı kirletmeden, sessiz ve çevre dostu bir elektrik enerjisi elde edebilirsiniz.

Çünkü uzun ömürlü.
 

Güneş enerjisi paneli ile 25 yıla kadar yüksek verimlilik ile kendi elektriğinizi üretebilirsiniz.

 

Çünkü kazançlı.


Güneş enerji sistemleri sayesinde elektrik tasarrufu sağlayabilir, hatta ihtiyaç fazlası elektriğinizi dağıtım şirketlerine satarak kâra geçebilirsiniz.

 

Güneş Enerji Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Güneş enerji sistemleri tüm çatılarda kullanılabilen esnek sistemlerdir. Konutlar, üretim tesisleri, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, akaryakıt istasyonları, stadyumlar, oteller, depolar ve otoparklar gibi birçok alanda kurulumu yapılabilir, temiz ve sürdürülebilir enerji üretilebilir.

 

Neden Arçelik Solar Sistemler?

İhtiyaçlarınızı en doğru şekilde anlayan, her ölçekte profesyonellik ve kalite sunan, yıllar boyu size güven verecek bir firma ile çalışıp, lisanssız elektrik üretimi yönetmeliği gibi resmi prosedürlerin ve teknik bilgilerin arasında kaybolmamak için... Kısacası, güneş doğduğu sürece yanınızda olacak bir çözüm ortağı için Arçelik Güneş Enerji Sistemleri.

 

Güneş Enerjisinde Aylık Mahsuplaşma Nedir?

Gündüz ürettiğiniz ihtiyaç fazlası elektriğinizi şebekeye vermenizi, akşam veya yüksek tüketiminizin olduğu diğer günlerde ise şebekeden ücretsiz olarak geri alabilmenizi sağlar. Hatta ay sonu geldiğinde şebekeye verdiğiniz elektrik miktarı daha fazla ise, aradaki farkı aktif enerji bedeli üzerinden dağıtım şirketine satarak kara geçebilirsiniz.

Güneş Paneli Fiyatları
 

Çatınıza kurmak istediğiniz güneş enerji sistemi her bir müşteri özelinde tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Güneş paneli fiyatlarından ziyade güneş enerji sistemleri anahtar teslim kurulum fiyatını incelemek daha doğru sonuç verecektir.

Günümüzde çatınıza kuracağınız solar enerji sistemleri, çatınızın yönüne ve konumunuza göre değişmekle birlikte, kendini 4 – 7 yıl arasında geri ödemekte ve 25 yıl boyunca yüksek enerji verimliliği ile elektrik üretmeye devam etmektedir.
 

Güneş Panelleri Karlı Mıdır?

Arçelik Solar Paneller ile Elektrik Faturasından Tasarruf Edin!

 

Kendi Elektriğimi Kendim Nasıl Üretirim? 

Arçelik Solar Sistemler ekibinin evinizde veya işyerinizde yapacağı keşif ile size özel tasarlayacağı güneş enerji sistemleri kendi elektriğinizi üretmenizi sağlayacak.

 

Güneş Enerji Sistemleri için Bakım ve Temizlik Gerekli mi ve Nasıl Yapılır?

Arçelik Solar Sistemler olarak 6 ayda bir bakım ve temizlik yapılmasını öneriyoruz. Bakım ve temizlik hizmeti Arçelik servislerimiz tarafından verilmektedir. Bakımlar sayesinde hem sistemin güvenilir çalışması hem de yıllar boyunca yüksek verimli elektrik üretmesi sağlanmaktadır. Bakım ve temizlik fiyatlarını solar enerji sistemi satışında yetkili Arçelik bayi ve servisleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

 

Güneş Enerji Sistemlerinin Garantisi Nasıldır?

Güneş panelleri, 10 yıl ürün garantili ve ayrıca 25 yıl minimum %80 verimlilik garantilidir. Solar inverter ürünlerinin ürün garantisi ise 5 yıldır ve garantisi 20 yıla kadar uzatılabilmektedir.

Arçelik Solar Sistemler olarak hangi hizmetleri veriyoruz?

Arçelik olarak Solar enerji sistemleri konusunda A’dan Z’ye tüm süreci üstleniyor ve anahtar teslim bir hizmet sunuyoruz. İlk aşamada keşif yaparak, o binanın fotovoltaik panel kurulumu için uygun olup olmadığını, uygun ise ne büyüklükte bir solar sistemin kurulması gerektiğini belirliyoruz. Keşif sonrası, mühendislik çalışmalarımız doğrultusunda, uygun sistemi müşterilerimize sunuyoruz. Müşterimizden onay aldığımız takdirde, solar enerji ekipmanlarının temin edilmesi, montajının yapılıp sistemin devreye alınmasında rol oynuyoruz. Bu sektördeki en önemli konu ise yetkili elektrik dağıtım şirketi ve TEDAŞ ile izin sürecinin yürütülmesi. Bu süreç genelde yoğun evrak trafiğiyle 4 ay sürebiliyor. Biz müşterilerimizden aldığımız basit bir vekaletname ile bu süreci de baştan sona üstleniyoruz. Sistemi kurduktan ve devreye aldıktan sonra müşterilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Sistemi uzaktan takip ediyor, bir sorun anında müşterimizi bilgilendiriyor ve yerinde incelememizi yapıyoruz. Müşterilerimiz talep ettiği takdirde 6 ayda bir temizlik va bakım hizmetleri de sunuyoruz.

BROŞÜRLER

ARÇELİK

Yardımve Destek

 • Sıkça sorulan sorular
  ile ürün kullanımlarındaki sorularınızı yanıtlıyoruz.

 • Ürün tanıtım videolarımızı 
  buradan izleyebilirsiniz.

 • Arçelik’ten Tam Destek 
  +90 544 444 0 888 ile WhatsApp'tan veya
  0850 210 0 888 ile 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

 • Uzman yardımlarımız ile ürünleri tanımak artık daha kolay.