Dil İkonları
E-mail
Şifre
Sepetiniz şu an boş.
Ürün -
Tüm Bu Özellikler Ne İşe Yarıyor?
AnkastreFırınlarAnkastre Fırınları Yakından Tanıyın

Surf Pişirme Teknolojisi

Surf pişirme teknolojisi ile yanlardan ve arka duvardan sıcak hava dağıtılarak yiyeceklerin her tarafını eşit pişirme imkânı sağlanır. Özellikle kabaran yiyeceklerde mükemmel pişirme sonuçları elde edilir.

  • Özel tasarımlı arka ve yan duvarlar sayesinde, fırın içerisinde pişirme sırasında sadece tepsinin üzerinde ve altında yatay sıcak hava dolaşımı vardır.
  • Yiyeceklerin kokuları birbirine karışmadan, aynı anda; pizza, kek ve et yemeği rahatlıkla pişirilebilir.
  • Fırın yan duvarları kullanıcı tarafından dilediği zaman sökülerek elde ya da bulaşık makinesinde kolaylıkla temizlenebilir.
  • 3 tepsiyi aynı anda pişirme imkânı bulunması sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.

Gizli Üst Isıtıcı

Arçelik fırınların üst kısmındaki ısıtıcılar gizlenerek, en üst raftaki tepsilere ergonomik ve güvenli bir ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca bu şekilde fırın kapağının üst kısmında bulunan düğmeler de ısınmamış olur. Bu şekilde el yanması önlenir. Aynı zamanda fırın içerisini geniş görme imkânı sunulmaktadır.

Pirolitik: Kendi Kendini Temizleme Özelliği

Pirolitik fırının ön kapağı güvenli kullanım için 4 katlı camdan yapılmıştır. Pirolitik özelliği devreye girdiğinde fırın içi sıcaklığı 480°C'ye kadar yükselir. Bu sıcaklık sayesinde fırın iç duvarlarına yapışmış yağ ve yemek artıkları yanar. İşlem bittiğinde yapılması gereken tek şey fırın içerisini nemli bir bezle silmek olacaktır.

Eko-Pirolitik (90 dakikalık): Az kirli fırınlar için kullanılır. Fırın, normal pirolitik işlemine göre %25 enerji tasarrufu sağlayarakkendini temizler.

Pirolitik (120 dakikalık): Çok kirli fırınlar için etkin temizlik sağlar.

Parmak İzi Bırakmaz Paslanmaz Çelik (Inox)

Tüm Arçelik ankastre fırınların paslanmaz çelik dış yüzeyleri parmak izi bırakmaz özelliğine sahiptir.
Paslanmaz çelik yüzeylerdeki bu özel kaplama sayesinde parmak dokunuşları iz bırakmayacaktır. Böylelikle fırınız her zaman lekesiz, temiz ve parlak görünecektir.

Booster (Hızlı Isıtma)

Booster özelliğinde fırın, istenilen sıcaklığa normalden çok daha hızlı bir şekilde gelir. Devamında pişirme programı otomatik olarak devreye girer.

Animasyonlu ekran ve elektronik kontrollü Multi Turn Elektronik Saate sahip ankastre fırınlarda hızlı ısıtma fonksiyonu 200°C / 180°C sıcaklığa ulaşmak için gereken zamanı yaklaşık %35 oranında kısaltmaktadır.

Çocuk Emniyet Kilidi

Arçelik elektronik ve dijital saatli tüm ankastre fırınlarda çocuk kilidi özelliği bulunmaktadır.
Fırının kontrol panosunu kilitleyerek, dikkatsizlik sonucu herhangi bir tehlike oluşmasını veya çocukların pişirme ayarlarını değiştirmesini engellemektedir.

Otomatik Kapanma

Multi Turn Elektronik Saate sahip ankastre fırınlar, fırın açık unutulduğu takdirde 6 saat sonra (sıcak ve buz çözme işlemleri hariç) güvenlik için otomatik olarak kapanır.

"Activemail" Gri Fırın İçi

Arçelik fırın içleri, Activemail özel emaye ile kaplıdır. Özel emayeli fırın bölmesiyle, kirin, kırıntı ve yemek artıklarının yapışması minimum düzeyde tutularak kolay temizlik imkânı sağlanmaktadır.
Teleskopik Tepsi Sistemi

Arçelik ankastre fırınlar (bazı modeller), yemek tepsisine güvenli ve kolay bir erişim sağlamak amacıyla 3'lü ya da tekli alternatifli teleskopik tepsi yemek sistemi ile donatılmıştır.
Teleskopik Tepsi Sistemi sayesinde tepsiler kolayca içeri doğru itilir ve dışarı doğru çekilir. Yemeğinizi kontrol edebilirsiniz veya baharat-sos gibi ek malzemeler ilave etmek istediğinizde tepsiyi kolaylıkla tek el ile çekebilirsiniz.

3D Pişirme

3 çeşit yemeği, ister aynı ister farklı olsun, aynı anda, tatlarını ve kokularını koruyarak pişirir.

No Smell Koku Giderme Özelliği

Belli modellerde bulunan özel koku filtresi sistemiyle mevcut ısıtıcı, pişirme sırasında yağ parçacıklarını yakar ve fırın içinde dolaşan havayı filtreden geçirir. Bu sayede, yemek kokuları mutfağınıza dağılmadan yok edilir. Aynı zamanda pirolitik temizleme (kendi kendini temizleme) esnasında çıkan yanmış yağ kokuları da önlenmiş olur.

Soğuk Kapak

4 camdan oluşan fırın kapağı sayesinde pirolitik temizleme esnasında fırın içi sıcaklığı 480°C iken, ön kapak dış yüzey sıcaklığı 70°C'nin altında kalır. Standart pişirme sırasında ise ön cam sıcaklığı 50°C'yi geçmez. Soğuk kapak özelliği sayesinde çok daha güvenli bir kullanım sağlar.

Düşük Ses Seviyesi

43 dBA gürültü seviyesi: 9680 ETI ve 9657 ETI model ankastre fırınlarda kullanılan turbo motor titreşimlerini azaltan özel tasarım sayesinde ses seviyesi diğer modellere göre azaltılmıştır. Bu modeller, "Dünyanın En Sessiz Ankastre Fırınları"dır.

Multi Turn Elektronik Saat

Yalnızca 2 adet ve pratik döner metal düğmeleri ile en ufak bir dokunuş ile kolay bir kullanım sunar.

Animasyonlu geniş ekranı sayesinde seçilen pişirme fonksiyonu için önerilen raf düzeyini, fonksiyonları, sıcaklık ve pişirme süresi ile ilgili bilgileri ekranda görebilirsiniz. İstenirse önerilen sıcaklık değerini değiştirebilir veya pişirmeyi geciktirerek başlatabilirsiniz.

Özel olarak üretilen komple metalden yapılmış düğmeler en ufak bir dokunuş ile yemek yapma zevkini size tattıracaktır.

Geliştirilmiş pişirme performansı için fırın sıcaklığı 40°C ve 280°C arasında ±5°C hassas aralıklarla ayarlanabilir. Ayrıca, pişirmeyi erteleme seçeneği, etkin zaman yönetimi sağlar.

Dokunmatik Kontrollü Saat

Dokunmatik kumandalı Arçelik fırınlarda, ileri teknoloji dokunmatik kontrol sistemi kullanılmaktadır. Duyarlı teknolojisi sayesinde kullanımı çok kolaydır. Pürüzsüz yüzeyi ile diğer cihazlarla mutfağınızda mükemmel uyum sağlar.

Kolay Çıkarılabilir Yan Tel Raflar

Arçelik ankastre fırınlarda bulunan tel raflar sayesinde tepsiler fırın içersine kolayca sürülür. Pişirme işlemi tamamlandıktan sonra, yan tel rafları, el ile hızlı ve kolay temizlik için tek bir hareketle rahatça çıkarabilirsiniz.Kolay Çıkarılabilir Ön Kapak

Yeni tasarım menteşe sistemi fırın kapağının kolayca açılmasına imkân verir. Gerektiğinde temizlik için kapının kolayca sökülebilmesini sağlar. Şık ve parlak tasarımlı menteşe sistemi sağlamlığı ve dayanıklılığı ile dekoratif bir görünüme sahiptir.

Crystal Clear komple Cam İç Kapak

Tüm modellerde kolay temizlenebilir, şık ve dekoratif, komple cam iç kapak bulunmaktadır. Bu sayede kolay temizlik yapabilirsiniz. Fırın cam iç kapakları 22,5 kg'ye kadar yük taşımaya dayanıklıdır ve fırın tepsilerini güvenli bir şekilde yerleştirmenize imkân tanır.


XXL Büyük Hacim (65 lt)

Yemek yapma zevkini artırmak ve kalabalık misafirleri en iyi şekilde ağırlayabilmek için, fırının standart dış yüzey ebatlarına rağmen, akıllıca düzenlenen fırın içi tasarımı ile fırın içi hacmi %20 arttırılarak 65 lt olmuştur. Bunun yanında, fırın tepsilerinin boyutları ve derinlikleri de maksimum verim için yeniden tasarlanmıştır. Yeni ankastre serisi içindeki tüm modeller 65 lt hacime sahiptir.

XXL Derin Tepsi

Arçelik XXL derin tepsi sayesinde geniş tepsi alanıyla %25 daha fazla yemek pişirilebilir, ayrıca 55 mm derinliğine sahip tepsi ile sulu veya etli yemeklerinizi büyük bir kolaylıkla pişirebilirsiniz.

Önerilen Raf Seviyesi

Arçelik ankastre fırınlar, yapılan yemeğin etkin ve kolayca pişmesi için raf düzeyini, seçilen fonksiyona göre elektronik ekranda 1'den 5'e kadar bir numara ile gösterir (Multi Turn elektronik saatli modellerde).

Back Clear Katalitik Arka Duvar Temizleme Sistemi

Özel turbo ısıtıcı ankastre fırının arka kısmında pişirme esnasında sıçrayan yağ ve kirleri yakarak pişirme esnasında çıkan kokuyu azaltmaktadır. Katalitik arka duvarlar, yağ emme özelliği sayesinde kir tutmaz. Böylelikle fırın duvarını temizlemeye gerek kalmaz.

Hareketli Üst Isıtıcı

Arçelik ankastre fırınlarda bulunan hareketli üst ısıtıcı özelliği sayesinde tavan temizliğini yapmak artık çok kolay.

Güvenlik

Pirolitik fırın kullanımında maksimum güvenlik için fırın kapısı otomatik olarak kilitlenmektedir.

Sıcak Tutma / Yoğurt ve Hamur Mayalama

Arçelik ankastre fırınlarla yemeklerin sıcaklığı korunabilir. İstendiği takdirde yoğurt veya hamur mayalama işlemi gerçekleştirilebilir.